reklama

Leden bude mrazivý, sněhu si ale užijeme jen na horách

  • Minimum sněhových přeháněk zato hodně mrazivých dnů. Takový bude leden podle nejnovější dlouhodobé předpovědi meteorologů.

snih_slunce_hory__192x128_.jpgLeden stejně jako uplynulý prosinec nepřinese do Česka velkou sněhovou nadílku. Za sněhem budou muset Češi vyrážet na hory.

V první třetině měsíce měsíce bude sice mrazivý a většinu dnů bude sice teplota klesat pod bod mrazu, na sněhové přeháňky ale bude počasí skoupé. Noční teploty budou klesat k minus 12 stupňům, ojediněle až minus 16 stupňům Celsia.

V druhé dekádě nového roku se podle dlouhodobé předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu mírně oteplí, intenzivněji sněžit by pak mělo až v posledních deseti lednových dnech. Denní teploty ale současně stoupnou, což znamená, že případný sněhový příděl v nižších a středních polohách roztaje.

Měsíc jako celek by měl ale patřit k teplotně průměrným nebo mírně podprůměrným. Srážek bude v porovnání s dlouhodobým průměrem méně.

Sledujte

Nejteplejší dny prvního měsíce roku přijdou až v jeho závěru, v noci budou teploty klesat k minus jednomu až minus sedmi stupňům. Ve dne se budou pohybovat mezi minus dvěma až plus pěti stupni.

oL, ČTK
Přeposlat
Diskuse
reklama

Češi mají v oblasti kryptoměn hned dvě světová prvenství. Vytvořili virtuální peněženku a bitcoinové "JZD"

Ministerstvo průmyslu zpřísňuje investiční pobídky. Levné montovny neplatící alespoň průměrnou mzdu mohou na podporu zapomenout

Babiš ani neví, kde Kostelec je, jinak by to tak nenechal, říkají místní. Volit budou ANO, i když na práci v masně Agrofertu si stěžují

Češi umí rozjíždět "byznys z vesmíru". Dostávají kosmické technologie do běžného života, říká manažer Evropské vesmírné agentury

Forbes: Trump se propadl v žebříčku boháčů o sto příček. Gates zůstává nejbohatším člověkem planety

reklama