reklama

Leden bude mrazivý, sněhu si ale užijeme jen na horách

  • Minimum sněhových přeháněk zato hodně mrazivých dnů. Takový bude leden podle nejnovější dlouhodobé předpovědi meteorologů.

snih_slunce_hory__192x128_.jpgLeden stejně jako uplynulý prosinec nepřinese do Česka velkou sněhovou nadílku. Za sněhem budou muset Češi vyrážet na hory.

V první třetině měsíce měsíce bude sice mrazivý a většinu dnů bude sice teplota klesat pod bod mrazu, na sněhové přeháňky ale bude počasí skoupé. Noční teploty budou klesat k minus 12 stupňům, ojediněle až minus 16 stupňům Celsia.

V druhé dekádě nového roku se podle dlouhodobé předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu mírně oteplí, intenzivněji sněžit by pak mělo až v posledních deseti lednových dnech. Denní teploty ale současně stoupnou, což znamená, že případný sněhový příděl v nižších a středních polohách roztaje.

Měsíc jako celek by měl ale patřit k teplotně průměrným nebo mírně podprůměrným. Srážek bude v porovnání s dlouhodobým průměrem méně.

Sledujte

Nejteplejší dny prvního měsíce roku přijdou až v jeho závěru, v noci budou teploty klesat k minus jednomu až minus sedmi stupňům. Ve dne se budou pohybovat mezi minus dvěma až plus pěti stupni.

oL, ČTK
Přeposlat
Diskuse
reklama

Ochranu osobních údajů musí nově zajistit i firmy se sídlem mimo EU. Žalob za zneužití dat bude přibývat, shodují se odborníci

V prezidentské volbě se střetnou i různé zájmy z byznysu. V kampani nechybějí velká jména, nejvíce jich přitáhl Drahoš

Díky CIA byl zmařen atentát na katedrálu v Petrohradu. Putin následně poděkoval Trumpovi za pomoc

Jistě, pane premiére: Měli jsme stisknout "jaderný knoflík" a EET úplně zrušit, říká pět soudců Ústavního soudu

KSČM se nehodlá vzdát nominace předlistopadového policisty Ondráčka do čela komise pro kontrolu GIBS

reklama