reklama

Klaus i Topolánek tráví poslední den roku na lyžích

  • Ve Špindlerově Mlýně lyžují na konci roku 2008 český prezident i premiér.

KlausPoslední den letošního roku tráví prezident Václav Klaus lyžováním ve Špindlerově Mlýně v Krkonoších. Se synem a snachou ve středu dopoledne za slunečného mrazivého počasí sjížděl Labskou sjezdovku nedaleko špindlerovské přehrady. "Silvestra trávím lyžováním, na které se určitě těším víc než na večerní oslavování," řekl ČTK na sjezdovce Klaus.

Ocenil místní vlekaře, kterým se při nedostatku přírodního sněhu podařilo sjezdovky zasněžit a upravit technickým sněhem. "Lyžování je dobré. Přes to málo sněhu se to podařilo ve Špindlu a všude v Krkonoších udělat hezké," uvedl Klaus.

Čtěte také

Na rozdíl od minulých návštěv Špindlerova Mlýna si prezident ve středu k lyžování vybral namísto známých tratí ve Svatém Petru téměř 1800 metrů dlouhou sjezdovku u přehrady. "Ve Svatém Petru je více lidí a větší fronty. Zde také již ráno svítí sluníčko a při větším mrazu je lepší být tady," vysvětlil svou volbu. Ráno bylo ve středisku asi osm stupňů pod nulou, ve frontě na lanovku Klaus s ostatními lyžaři čekal vždy několik minut.

Operovaný kyčelní kloub Klausovi v lyžování nebrání

Prezidenta v lyžování podle jeho slov nijak neomezuje ani operovaný kyčelní kloub, který mu lékaři před sedmi měsíci vyměnili za umělý. "Na takovém terénu, když to není ledová hora, se cítím skoro normálně, jako kdykoliv jindy. Musím říci, že se pánům doktorům moje operace podařila," pochvaloval si prezident.

Ze Špindlerova Mlýna zpět do Prahy se prezident vydá 1. ledna časně ráno, aby se po všech stránkách stihl připravit na svůj novoroční projev.

Závěr roku tráví na horách i jiní čeští politici. Například ve Špindlerově Mlýně v těchto dnech lyžuje i premiér Mirek Topolánek (ODS) s rodinou.

ČTK, foto: ČTK
Přeposlat
Diskuse
reklama

Nové testovací centrum automobilky BMW u Sokolova svým významem předčí stávající centra v západní Evropě

Hodnota kryptoměn je už 11 bilionů korun. Bitcoinu věří Musk nebo McAffee, jiní varují před rostoucí bublinou

Víceleté gymnázium nemusí být kvalitnější než základní škola, zjistili vědci. Mívá lepší učitele, zároveň ale větší třídy, upozorňuje Münich

Číňané představili návrh lázeňských Pasohlávek. U Nových Mlýnů chtějí postavit hotel a desítky bytů

Dárky nakupte nejpozději v pondělí, jinak je nestihneme doručit, radí e-shopy. Češi v nich před svátky utratí 38 miliard korun

reklama