reklama

Paroubek: Senátor Dryml se musí omluvit

  • Kauzou kolem senátora Vladimíra Drymla se budou brzy zabývat šéfové ČSSD. Podle Jiřího Paroubka se Dryml musí omluvit, jde ale prý také o provokaci novinářů.

jiri_paroubek__192x128_.jpgČSSD zřejmě bude chtít podle svého místopředsedy Petra Víchy vyvodit důsledky z postupu senátora a náměstka královéhradeckého hejtmana Vladimíra Drymla (ČSSD).

Vícha to řekl ve středu v reakci na zprávy, podle nichž Dryml sháněl prostřednictvím detektivní agentury informace o poslankyni a regionální šéfce strany Haně Orgoníkové. Vedení strany se má podle Víchy případem zabývat příští týden.

"Je to velmi nepříjemná záležitost," uvedl Vícha s tím, že "tak by se nikdo neměl chovat". Případné důsledky ale nechtěl předjímat.

"První krokem musí být i za přítomnosti pana Drymla a případně i paní Orgoníkové, abychom se dozvěděli, jak to všechno ve skutečnosti bylo," podotkl.

Vícha, který je zároveň předsedou senátorů ČSSD, očekává, že se případem bude zabývat i senátorský klub na zasedání 7. ledna.

Paroubek: Dryml se musí co nejrychleji omluvit

Podobně jako Vícha se později ve středu odpoledne vyjádřil i stranický šéf Jiří Paroubek. Drymlovo chování je podle něho osobním selháním, za které by se měl ještě dnes omluvit.

Šéf ČSSD hodlá po návratu z dovolené věc řešit osobně. "Během dnešního dne očekávám jeho omluvu vůči poslankyni Haně Orgoníkové a ČSSD, kterou svým jednáním objektivně poškodil," uvedl Paroubek.

Paroubek se od Drymlova "profesionálního selhání" distancoval, nemá pro něj omluvu. Případ ale pokládá za řízenou politickou provokaci ze strany deníku Mladá fronta Dnes a vyzval ji k předání všech materiálů, které ke "kauze doktora Drymla" shromáždila.

Dryml hodlá podat trestní oznámení na novináře 

Orgoníková a Dryml jsou ve sporu přinejmenším od říjnových krajských voleb. Dryml se chtěl stát hejtmanem, nesouhlasil s uzavřením krajské koalice ČSSD, KDU-ČSL a SNK ED a na rozdíl od Orgoníkové chce, aby si kraj nyní za stovky milionů korun koupil či alespoň pronajal vrchlabskou nemocnici, které šéfuje.

vladimir_dryml__192x128.jpgDryml se podle deníku Mladá fronta Dnes obrátil na detektivní agenturu kvůli tomu, že prý Orgoníková byla vyšetřována protikorupční službou v souvislosti s trestním oznámením na vedoucí představitele ČSSD. Dryml podle deníku při setkání s domnělým detektivem 11. prosince obvinil Orgoníkovou ze zneužívání veřejných peněz v Královéhradeckém kraji.

Ve středu Dryml řekl, že hodlá na Mladou frontu Dnes podat trestní oznámení. Už je prý připravené, napadne prý tvrzení listu, že si najal detektivní agenturu a o informace žádal. Tvrdí, že byl osloven a informace mu byly nabídnuty.

oL, ČTK, Foto: ČTK, čssd.cz
Přeposlat
Diskuse
reklama

Chyby při sčítání hlasů dotlačily vnitro k lepší organizaci voleb. Lístky budou jednostranné, komisím se zvýší odměny

Na západě Spojených států vykolejil vlak, část soupravy se zřítila z mostu na dálnici. Zemřelo šest lidí, další desítky osob jsou zraněny

Jednodušší daně nebo větší důraz na Evropu. Babiš v programovém prohlášení vychází vstříc ostatním stranám a doufá v toleranci

Znečištění vzduchu v pražských tunelech mnohonásobně překračuje limity. Nejhůře je na tom Strahovský tunel

Tejc nejspíš zůstane v politice i po odchodu z ČSSD. Pelikán ho chce jako náměstka na ministerstvo spravedlnosti

reklama