reklama

Písničkář Bob Dylan se vrací s Nobelovkou, příští rok zahraje v Brně

Čtěte více: Dylan Bob | koncert | Brno
  • Americký hudebník Bob Dylan příští rok poprvé zahraje v Brně.
  • Vystoupí tam 15. dubna v hale Vodova.
  • Vstupenky se začnou prodávat dnes v cenách od 1690 do 2390 korun.
jarvis_5a297db3498e0896a222aa88.jpeg Opakovaně už Bob Dylan koncertoval v Praze, nyní poprvé přijede do Brna. Foto: Reuters

Americký hudebník Bob Dylan příští rok poprvé zahraje v Brně. Jeden z nejvlivnějších umělců současnosti, držitel Pulitzerovy a od loňského roku také Nobelovy ceny za literaturu, vystoupí 15. dubna v hale Vodova. Včera to za pořadatelskou agenturu Live Nation oznámil její mluvčí Petr Novák.

Dylan už českému publiku zahrál opakovaně v Praze. Poprvé českou metropoli navštívil roku 1994, naposledy zde byl v červenci 2014. Jednou hrál též v Ostravě.

Za návštěvu ale podle pořadatelů stojí každý další Dylanův koncert. Nikdy není dopředu jasné, co a v jaké úpravě hudebník zahraje. "Největších hitů má tolik, že by zaplnily několik dlouhých večerů," uvádějí pořadatelé.

Vstupenky na brněnský koncert se začnou prodávat dnes od devíti hodin v síti Ticketpro v cenách od 1690 do 2390 korun.

V roce 2014 Dylan do pražské O2 areny přilákal šest tisíc lidí, všechna místa byla k sezení. Kapacita brněnské haly Vodova je o něco menší.

Dylan má za sebou více než pětapadesátiletou kariéru, napsal přes pět stovek písní, z nichž mnohé se dočkaly nespočtu coververzí. Zpívají je lidé po celém světě.

Sám absolvoval několik stylových proměn − začínal jako folkový písničkář, poté se postavil do čela elektrifikované rockové kapely. Zabýval se country i gospelem, v posledních letech oživuje hudbu z takzvaného velkého amerického zpěvníku, tedy standardy proslavené pěvci typu Franka Sinatry. Ke klasickým americkým melodiím Dylan sáhl i na poslední nahrávce Triplicate, která vyšla letos na jaře.

V roce 1988 se Dylan vydal na své Nekonečné turné a je na něm dodnes. Ročně absolvuje kolem stovky koncertů po celém světě.

Dylan je rovněž uznávaným literátem. Psal básně, jako první rockový hudebník v historii získal Pulitzerovu cenu, účinkoval v několika hraných filmech a na svých cestách maluje − nedávno jeho obrazy viděli diváci v Praze a Plzni.

Vloni se Bob Dylan stal prvním písničkářem, který obdržel Nobelovu cenu za literaturu. Švédská akademie ho vyznamenala za vytváření poetických novotvarů ve velké tradici amerického písničkářství.

ČTK
Přeposlat
Diskuse
reklama

Concord byl citlivý a bylo nutné myslet napřed, říká jediný Čech, který jej pilotoval. K novým nadzvukovým projektům je skeptický

Firmy hýří optimismem. Lidé nejsou, zaměstnavatelé přesto chtějí nabírat jako nikdy v historii

Ve Velké Chuchli se začíná přepřahat. Rodina developera Radovana Vítka patrně ovládne firmu, která v Praze organizuje dostihy

Jsem eurofederalista, ale šéf německé SPD Schulz mě nepotěšil. Uškodil myšlence evropské federace jako nikdo jiný, řekl Zeman

V Rakousku explodoval plynový terminál, výbuch zabil jednoho člověka. Itálie se chystá na stav nouze, cena plynu stoupá

reklama