reklama

Po rekonstrukci se v historické budově Walter v Jinonicích otevírá soukromá klinika. Provozuje ji uznávaný fyzioterapeut Kolář

Čtěte více: Reality | továrna | Praha | Klinika
  • V budově někdejší továrny Walter v Praze otevřela soukromá klinika novou pobočku.
  • Kliniku vede uznávaný fyzioterapeut Pavel Kolář.
  • Klientům bude sloužit i komplexně vybavené oddělení elektroléčby a rehabilitační sál pro individuální či skupinové fyziofitness tréninky.
Budova Walter v pražských Jinonicích. Budova Walter v pražských Jinonicích. Foto: Penta

Centrum pohybové medicíny profesora Pavla Koláře má od 4. prosince novou pobočku. Otevřela ve funkcionalistické budově někdejší továrny Walter v Praze-Jinonicích, která prošla kompletní rekonstrukcí.

Uznávaný fyzioterapeut Pavel Kolář pečuje o vrcholové sportovce, staral se například i o české prezidenty. Jeho metodu dynamické neuromuskulární stabilizace praktikují v Česku i v zahraničí tisíce proškolených fyzioterapeutů. 

Kolář už jedno zdravotnické zařízení provozuje, a to od jara 2012 v Praze-Chodově. "Centrum pohybové medicíny na Chodově pokračuje v nezměněné podobě," řekla Hana Loneková, provozní ředitelka tohoto zařízení. Nové pracoviště v Jinonicích bude mít podle ní "rozšířenou nabídku služeb a odbornosti."

Péči bude poskytovat v oborech rehabilitační lékařství, fyzioterapie, ortopedie, neurologie, kardiologie, revmatologie, léčba bolesti, tělovýchovné lékařství, imunologie a plicní lékařství. Klientům bude sloužit i komplexně vybavené oddělení elektroléčby a rehabilitační sál pro individuální či skupinové fyziofitness tréninky.

Kromě kliniky profesora Koláře bude od ledna v budově bývalé továrny Walter sídlit také Canadian Medical Care. Prostory na míru jim připravila společnost Penta Investments, jež nemovitost vlastní. 

"Protože i pro ně je to investice, která vysoce přesahuje běžné vybavení v administrativních budovách, nájemní smlouvy máme jak s Centrem pohybové medicíny Pavla Koláře, tak s Canadian Medical Care uzavřené na deset let," sdělil Ivo Mravinac, mluvčí skupiny Penta. 

"Waltrovka je koncipovaná jako nová městská čtvrť a lékařské služby v jejím okolí nejsou," dodal Mravinac. 

V přízemí historické budovy otevřela také lékárna ze sítě Dr. Max, kterou ovládá skupina Penta. Od jara příštího roku by tam měla také fungovat restaurace.

Centrum pohybové péče je největším nájemcem budovy Walter - pronajímá si 2 700 metrů čtverečních z celkových 4 800 metrů čtverečních kancelářských a obchodních ploch. 

Budova je od roku 2009 kulturní památkou. Byla postavena podle projektu architekta Františka Bartoše v roce 1928. Továrna Walter Motors vyráběla automobily a motory značky Walter od roku 1913, výroba v Jinonicích běžela až do roku 1989, ovšem to už pod taktovkou podniku Motorlet. 

Budova Walter je součástí nové čtvrti s názvem Waltrovka. Její součástí jsou moderní kancelářské budovy, byty, rodinné domy a služby pro nové obyvatele. Skupina Penta náklady na výstavbu už dříve vyčíslila na více než pět miliard korun.

CPM Waltrovka 0002 Martina Marečková
Přeposlat
Diskuse
reklama

Babišova vláda má šanci na život. Dojednané hlasy ve sněmovně zatím nemá, ale podpora ČSSD je stále pravděpodobnější

Concorde byl citlivý a bylo nutné myslet napřed, říká jediný Čech, který jej pilotoval. K novým nadzvukovým projektům je spíš skeptický

Vláda bez důvěry se nemusí omezovat, může zvyšovat platy i měnit náměstky. Právníci přesto nabádají ke zdrženlivosti

Sloupek Martina Malého: Prodám zachovalou břitvu, téměř nepoužívaná, zn. Occam

Oktany a bajty Luboše Kreče: Česko, země chytrým vozům zaslíbená

reklama