reklama

Vánoční tržiště představí udržitelnou módu i hostinu pro gurmány

Čtěte více: trh | móda | Praha | Vánoce
  • Přemýšlíte, čím potěšit rodinu pod stromečkem? Prosincová vánoční tržiště nabízí inspiraci od módy přes kosmetiku po lokální jídlo. A ještě můžete při nakupování pomoct dobré věci.
Slou fashion Days se uskuteční třetí prosincový víkend. Slou fashion Days se uskuteční třetí prosincový víkend. Foto: Lukáš Bistrický

Skutečná radost dělá radost všem, to je heslo vánočního speciálu trhů Slou Fashion Days. Vybrané eko-friendly značky a návrháři radost nadělí 15. a 16. prosince 2017. Vánoční dárky bude možné v těchto dvou dnech pořizovat i vlastnoručně tvořit v prostorách Bottegy v bistru SmetanaQ na pražském Smetanově nábřeží.

Slou fashion Days se uskuteční třetí prosincový víkend.Během dvoudenního programu můžete pod stromeček pořídit dárky z nabídky desítek zavedených módních značek i nových designérů zabývajících se etickou tvorbou. Jejich výroba, technika i materiály jsou ohleduplné ke společnosti a životnímu prostředí.

Od inovativních technologií přes recyklaci po upcycling se návštěvníci mohou seznámit také s DIY technikami v rámci workshopů s Kawak či Reformát a odnést si své vlastní vánoční dekorace z recyklovaných jutových pytlů, balicí papír, vánoční přání či upcyklované módní doplňky z nenošených (nebo starých) svetrů. Chybět nebude ani výroba přírodní kosmetiky se studiem Tiny Life. V nabídce bude také veganské vánoční cukroví. U neziskové organizace Člověk v tísni budou moci návštěvníci pořídit například kozu a darovat jí hned dvakrát – certifikát svým blízkým, živé zvíře rodině v chudé zemi.

Vánoce na moderním tržišti

Tři dny plné lokálních tvůrců a autorských značek ve dvou patrech pražské Galerie Mánes přinese vánoční Lemarket. Během víkendu od 8. do 10. prosince se na tomto moderním tržišti představí více než sto prodejců. Osmý Lemarket přinese výběr lokální módy, šperků, jídla, kosmetiky a dalších. "Chceme lidem nabídnout možnost koupit vánoční dárky mimo komerční nákupní centra a věnovat tak blízkým pod stromeček originální dárek vyrobený s láskou a radostí v Čechách či na Slovensku," popisuje Elen Šulcová, zakladatelka Lemarketu.

Tržiště Lemarket se odehraje v Galerii Mánes druhý prosincový víkend.Na tržišti se představí například návrhářka Jana Minaříková, deky z české Tkalcovny, minimalistické kožené výrobky pod značkou Rychter_D nebo šperkař Hanuš Lamr. Poprvé budou na Lemarketu food blogeři Kitchen Story s novou kuchařkou Manželé v kuchyni nebo Pokojovky prodávající pokojové rostliny. Tvůrci navíc připravují pro Lemarket limitované kolekce, které budou k dostání na místě a brzy i na novém e-shopu tržiště.

Před galerií Mánes také proběhne hostina. Představí se například espresso bar onesip coffee, Ambiente s novou kávou Sofee, Tamarind Tree a jejich asijské dim sum knedlíčky, lahodné paštiky a masové výrobky Čongrády, Angelato s ledovými pochoutkami či Donut Shop s domácími donuty.

Lemarket spolupracuje také s chráněnou dílnou Chic.Ke.Pa. Ta dává práci ženám po mateřské dovolené či v předdůchodovém věku, které si těžko hledají zaměstnání. Koupí produktů limitované kolekce Lemarket dílnu můžete podpořit. Každý, kdo na Lemarket přinese dárek, navíc dostane slevu na zápůjčku auta od HoopyGo. "Ve spodním patře Mánesu budeme mít i pět dobrostánků organizací a projektů, které pomáhají dobré věci," vysvětluje Elena Šulcová.

muh
Přeposlat
Diskuse
reklama

Babišova vláda má šanci na život. Dojednané hlasy ve sněmovně zatím nemá, ale podpora ČSSD je stále pravděpodobnější

Concorde byl citlivý a bylo nutné myslet napřed, říká jediný Čech, který jej pilotoval. K novým nadzvukovým projektům je spíš skeptický

Vláda bez důvěry se nemusí omezovat, může zvyšovat platy i měnit náměstky. Právníci přesto nabádají ke zdrženlivosti

Sloupek Martina Malého: Prodám zachovalou břitvu, téměř nepoužívaná, zn. Occam

Oktany a bajty Luboše Kreče: Česko, země chytrým vozům zaslíbená

reklama