reklama

Palác Anděl mění majitele. Za 1,5 miliardy korun jej koupila investiční společnost LaSalle

  • Palác Anděl na pražském Smíchově má nového majitele.
  • Stala se jím investiční společnost LaSalle.
  • Za budovu zaplatila téměř 1,5 miliardy korun.
Pražský Anděl je častým cílem investičních společností. LaSalle zde koupila Palác Anděl za 1,5 miliardy korun. Pražský Anděl je častým cílem investičních společností. LaSalle zde koupila Palác Anděl za 1,5 miliardy korun. Foto: HN - Zbyněk Pecák

Investiční společnost LaSalle koupila prostřednictvím svého fondu LaSalle E-Regi Palác Anděl v Praze na Smíchově za 57,8 milionu eur (téměř 1,5 miliardy korun). Prodávajícím je firma Aberdeen Asset Management Deutschland. LaSalle o tom ve čtvrtek informovala v tiskové zprávě. Moderní administrativní budova má rozlohu 14 630 metrů čtverečních, což odpovídá třetině Václavského náměstí v Praze.

"Jde o první akvizici fondu LaSalle E-Regi v České republice, která nám otevírá dveře na nejaktivnější trh ve střední a východní Evropě," uvedl Karim Habra ze společnosti LaSalle.

Budova v Plzeňské ulici byla dokončena v roce 2002. Je tvořena šesti nadzemními a dvěma podzemními podlažími a její součástí jsou také parkovací stání a skladovací prostory. Objekt nabízí téměř 80 procent kancelářských prostor a 15 procent maloobchodních ploch. Téměř celá budova je pronajata. Mezi nájemci jsou například H&M, Pfizer, Toyota, Falcon nebo mBank.

Za nejdráže prodanou nemovitost v Česku posledních let je považováno pražské nákupní centrum Palladium na náměstí Republiky, za které zaplatila v roce 2015 společnost Union Investment rekordní částku 570 milionů eur (asi 14,5 miliardy korun).

Největší loňskou transakcí byl prodej The Park za 400 milionů eur (10,2 miliardy korun). Komplex 12 kancelářských budov u dálnice D1 na pražském Chodově koupila společnost Deka Immobilien od Starwood Capital.

Následoval prodej administrativního komplexu Florentinum v centru Prahy. Investiční skupina Penta budovu prodala čínské skupině CEFC za zhruba 283 milionů eur (přes 7,2 miliardy korun).

Podle poradenské společnosti Colliers International loni devět transakcí přesáhlo dvě miliardy korun, u některých dalších však nebyla cena zveřejněna. Letos patří mezi největší transakce prodej obchodního centra Olympia Brno za necelých deset miliard korun. Budovu koupila firma Deutsche Euroshop od ECE/Rockspring.

Objem realitních transakcí v Česku se podle údajů poradenské společnosti KPMG v prvním pololetí meziročně zdvojnásobil na dvě miliardy eur (51 miliard korun). ČR na prvním místě regionu střední a východní Evropy vystřídala Polsko. S velkým odstupem následovaly Maďarsko, Rumunsko a Slovensko.

Fond LaSalle E-Regi je otevřený nemovitostní fond s celoevropskou působností, založený investiční společností LaSalle KVG. Ta je stoprocentním dceřiným podnikem LaSalle.

Záměrem fondu je dosahovat stabilní návratnosti z portfolia kancelářských, maloobchodních a logistických prostor na transparentních trzích.

ČTK, prp
Přeposlat
Diskuse
reklama

Unikátní volební model Univerzity Karlovy: Prezidentskou volbu vyhraje na 90 procent Zeman, nebo Drahoš

Vejce na českém trhu jsou kvůli obchodníkům a drůbežářům už dražší než v zemích, kde vypukl skandál s insekticidem

Čeští podnikatelé vydělávají na boomu bitcoinů. Sami si ale myslí, že se trh s kryptoměnou přehřívá

Levnější byty v Praze nebudou, říká ředitel Geosanu Beneš. Se svým týmem se chce zaměřit na energetickou náročnost budov

Praha bude hostit summit prestižní Singularity University. Do Česka se tak sjede vizionářská elita

reklama