reklama

Zetor jako Ferrari. Firma představila nové traktory a design, na kterém se podílelo studio navrhující karoserie slavných závodních aut

Fotogalerie uvnitř
Čtěte více: Zetor | logistika | zemědělství
  • Výrobce traktorů Zetor na veletrhu v Německu představil dva nové modely menších traktorů.
  • Pochlubil se také novým designem, který vzešel ze spolupráce se studiem Pininfarina, které designovalo karoserii automobilek Ferrari či Alfa Romeo.
  • Firmu trápí propad trhů, odsunula proto představení silnějších traktorů nad 160 koní.
Výrobce traktorů Zetor představil na veletrhu několik novinek, na snímku je nový design řady Major. Výrobce traktorů Zetor představil na veletrhu několik novinek, na snímku je nový design řady Major. Foto: Zetor

Zetor v pondělí na veletrhu Agritechnica v Hannoveru představil dva chystané modely malých traktorů, modelové řady Utilix a Hortus by měly díky svým menším rozměrům najít uplatnění hlavně v pěstitelství, zahradnictví, komunálních službách či jiných omezených prostorech. V prodeji budou od roku 2018 ve čtyřech provedeních. Spolu s nimi firma představila i nový design pro řadu Major, na níž firma spolupracovala se studiem Pinifarina, které mimo jiné stvořilo karoserie pro automobilky Ferrari či Alfa Romeo.

Zetor naopak odsunul plány na uvedení silnějších traktorů. Podle mluvčího firmy Alexandra Kuchaře je to proto, že trhy celosvětově padají, propad se ale netýká trhu se slabšími stroji s výkonem 40 až 80 koní, kde je situace o něco lepší. Rozšíření nabídky o silnější traktory s výkonem nad 160 koní přitom firma slíbila v Hannoveru už v roce 2015.

Současná nabídka firmy sestávající z modelů Major, Proxima, Forterra, Crystal a nově Utilix a Hortus bude pokrývat segment od 40 do 160 koní. Všechny řady by měly také dostat nový design.

"V roce 2015 jsme představili světu moderní, elegantní a revoluční designovou vizi. Velmi pozitivní ohlas nás utvrdil v tom, že nový design posune značku dále a kromě tradiční techniky 'pod kapotou' budeme schopni nabízet traktory, které už z dálky budou přitahovat pozornost. Dnes, o dva roky později, na stejném místě představujeme první model v novém designu, který na trh uvedeme v polovině příštího roku," říká k novému designu Robert Todt, ředitel prodeje a marketingu.

Zetor představil i nové komponenty

Zetor mimo jiné prezentuje i komponenty určené k montáži strojů partnerskými společnostmi a motory a převodovky, které jsou nabízeny buď samostatně, nebo jako součást powertrainu, tedy včetně náprav a dalších součástí.

"Vývoj a výroba motorových jednotek a transmisí nás dělá tolik odlišnými od konkurence. Naším záměrem je nalézt a prohlubovat spolupráci v této oblasti s partnery na trzích, kde značka Zetor není zastoupena žádným distributorem," říká David Kollhammer. V říjnu v této oblasti utvrdila firma svou dosavadní spolupráci s ruskou společností KEMP podpisem memoranda o spolupráci.

Společnost KEMP odebere v příštím roce 450 sad traktorů odpovídajících technické specifikaci Forterra 135. Do Ruska bude dodávána jen část dílů, ze kterých se stroj skládá, a zbývající komponenty si ruský partner bude kontrahovat samostatně.

Sandro Elčić
Přeposlat
Diskuse
reklama

Na Václavském náměstí vystoupili i prezidentští kandidáti. Horáčkovi to nebylo umožněno, Hilšer mu nabídl část svého času

Tisíce lidí si připomínají události 17. listopadu. Babiš s Okamurou sklidili kritiku

V Mladé Boleslavi začne Škoda Auto vyrábět elektromobily. První vozy vstoupí na trh od roku 2020

Tesla představila elektrokamion a modernizovaný vůz Roadster. Někteří analytici firmu kritizují, že vyrábí "drahé hračky" a nedbá na zisk

Výročí 17. listopadu je poslední svátek, který lidé v Česku ještě opravdu slaví, říká historik Jiří Padevět

reklama