reklama

On-line bankovnictví UniCredit Bank stále nefunguje, říká přepravní firma GLS. Na problémy si stěžují i další klienti

  • Evropský balíkový přepravce GLS, který rozváží zásilky do 41 zemí v Evropě, i ve čtvrtek řeší problémy s on-line bankovnictvím společnosti UniCredit Bank.
  • Vyvrací tak středeční tvrzení banky o tom, že internetové a mobilní bankovnictví již funguje.
  • Na trvající potíže s on-line službami si stěžují i další klienti. UniCredit Bank připravuje reakci na tyto informace.
Navzdory středečnímu oznámení, že banka vyřešila problémy s on-line a mobilním bankovnictvím, se někteří klienti UniCredit Bank nadále potýkají s problémy. Navzdory středečnímu oznámení, že banka vyřešila problémy s on-line a mobilním bankovnictvím, se někteří klienti UniCredit Bank nadále potýkají s problémy. Foto: Shuterstock

Zásilková společnost GLS se podle svého vyjádření potýká s omezenou funkčností systému UniCredit Bank i poté, co banka oznámila, že několik dní trvající nefunkčnost on-line bankovnictví vyřešila. Problémy GLS se týkají nejen plateb, ale i synchronizace účetních systémů a dalších navazujících funkcí. Aby mohla firma dále přepravovat zásilky svých zákazníků tak, aby se jich toto omezení nedotklo, musela hledat náhradní řešení i za účasti jiných bank.

Největší výpadek v historii českého bankovnictví skončil, část klientů má dál problémy

"I nadále je velká část služeb UniCredit Bank nefunkční. Prohlášení banky v médiích o nápravě je tak nepravdivé. Nyní je hlavní prioritou, aby se tyto technické problémy neprojevovaly ve službách poskytovaných pro naše zákazníky. Vynakládáme maximální úsilí nalézt řešení, jak se s výpadky trvale vypořádat," uvedl Pavel Včela, ředitel GLS Česká republika.

Šéf GLS tvrdí, že technicky se firmě již podařilo najít řešení, takže jejím obchodním partnerům už přišly první platby. "Zbylé dosud nezrealizované transakce chceme uskutečnit během dne," dodal Včela.

Na omezené fungování služeb si stěžují dále i drobní klienti banky. "V systému nevidím svou kartu a ani transakce, které jsem provedl před pár dny," řekl ve čtvrtek dopoledne Martin z Prahy.

Uživatelé Facebooku na profilu banky popisují další problémy, které je stále tíží. "Taky mi nic nejde ani nemám připsanou výplatu na účtě a další částky, toto je k ničemu," napsala kolem druhé hodiny odpoledne na facebookový profil banky uživatelka pod jménem Klára Ábíková. Další uživatelé si stěžují, že nevidí denní výpisy či že nedostávají potvrzení o provedené transakci.

 

komentář: pobočky mají stále smysl

Klienti banky se také pozastavují nad tím, že se jim nedaří dovolat na zákaznickou linku, přičemž se jim ani neozve vyzváněcí tón a telefon se rovnou položí.

UniCredit Bank nyní informace prověřuje a zašle k nim svou reakci.

Italskou banku na přelomu tohoto a minulého týdne postihl dosud největší výpadek internetových a mobilních služeb v historii tuzemského bankovnictví. Digitální služby nefungovaly kvůli řízené odstávce od pátku odpoledne do neděle, s čímž klienti banky počítali. Problém nastal v pondělí, kdy nadále nebylo možné využívat klíčové služby. Nervozita klientů přitom rostla, protože platby nemohli posílat a přijímat od předchozího pátku. Ve středu banka oznámila, že systém zprovoznila. Čtvrteční oznámení GLS a reakce lidí na sociálních sítích to však zpochybňují.

Iva Špačková
Přeposlat
Diskuse
reklama

Elektroauta nebudou mít v roce 2030 ani pětinu trhu. Zato vodík může nastoupit rychle, tvrdí šéf Benziny

Berňáky kontrolují prodejce aut, kvůli DPH jim zadržují peníze. Úředníci naše podnikání nechápou, brání se obchodníci

Československo by mělo být Sovětskému svazu vděčné za rok 1968, napsal web ruské televize. Zeman se proti tomu hodlá během návštěvy ohradit

Kniha stojí už dlouho jako deset piv, není drahá, říká knihkupec Kanzelsberger. Kritizuje ale nízké ceny na e-shopech

Pracovní místa ve Škodě budeme hájit, na to se můžete spolehnout, říká šéf odborů a jeden z nejmocnějších lidí ve Volkswagenu

reklama