reklama

Evropská unie zavede clo na příliš levnou ocel, opatření se týká především Ruska, Ukrajiny, Brazílie a Íránu

Čtěte více: těžební průmysl | clo | EU | Brazílie | Rusko
  • EU uvalí cla na za tepla válcovanou ocel z Brazílie, Íránu, Ruska a Ukrajiny.
  • Reaguje tak na stížnosti producentů v unii, kterým se nelíbily příliš nízké ceny konkurence.
  • Clo začne platit v sobotu.
Za tepla válcovaná ocel se používá zejména ve stavebnictví a strojírenském průmyslu - Ilustrační foto. Za tepla válcovaná ocel se používá zejména ve stavebnictví a strojírenském průmyslu - Ilustrační foto. Foto: Shutterstock

Evropská unie uvalí cla na za tepla válcovanou ocel z Brazílie, Íránu, Ruska a Ukrajiny. Přiměla ji k tomu stížnost producentů v EU, že tyto produkty se prodávají za nepřiměřeně nízké ceny. Clo v rozmezí od 17,60 do 96,50 eura (460 až 2 500 korun) za tunu začne platit v sobotu, uvedla EU v oficiálním věstníku. Za tepla válcovaná ocel se používá zejména ve stavebnictví a strojírenském průmyslu.

Evropská komise původně navrhovala stanovení minimální ceny, a to 472,27 eura (12 200 korun) za tunu. Návrh ale změnila, když se jí pro něj nepodařilo zajistit podporu od členských zemí.

Mezi brazilskými společnostmi, na které budou mít cla dopad, jsou divize firem ArcelorMittal a Aperam, které vyrábějí i v Evropě, dále Companhia Siderúrgica Nacional (CSN), Usinas Siderúrgicas de Minas Gerais a Gerdau. Z ruských firem pak Severstal, Novolipetsk Steel a MMK.

Komise také ukončila vyšetřování dovozu oceli ze Srbska. V tomto případě uvalení cla nenavrhla, informovala agentura Reuters.

ČTK, nok
Přeposlat
Diskuse
reklama

Ochranu osobních údajů musí nově zajistit i firmy se sídlem mimo EU. Žalob za zneužití dat bude přibývat, shodují se odborníci

V prezidentské volbě se střetnou i různé zájmy z byznysu. V kampani nechybějí velká jména, nejvíce jich přitáhl Drahoš

Díky CIA byl zmařen atentát na katedrálu v Petrohradu. Putin následně poděkoval Trumpovi za pomoc

Jistě, pane premiére: Měli jsme stisknout "jaderný knoflík" a EET úplně zrušit, říká pět soudců Ústavního soudu

KSČM se nehodlá vzdát nominace předlistopadového policisty Ondráčka do čela komise pro kontrolu GIBS

reklama