reklama

Spoluzakladatel Uberu Kalanick do správní rady jmenoval dva nové ředitele. Vyostřuje se tím boj o kontrolu nad vedením

Čtěte více: Uber | taxi | jmenování
  • Správní rada Uber Technologies má dva nové ředitele.
  • Spoluzakladatel společnosti Travis Kalanick do funkce jmenoval bývalou šéfku výrobce kopírek a tiskáren Xerox Ursulu Burnsovou a bývalého šéfa banky Merrill Lynch Johna Thaina.
  • Krokem se možná snaží zabránit tomu, aby nový generální ředitel Dara Khosrowshahi získal větší kontrolu nad vedením podniku.
Spoluzakladatel alternativní taxislužby Uber Travis Kalanick je stále jedním z největších akcionářů. Spoluzakladatel alternativní taxislužby Uber Travis Kalanick je stále jedním z největších akcionářů. Foto: Reuters

Spoluzakladatel alternativní taxislužby Uber Technologies Travis Kalanick překvapivě jmenoval do správní rady podniku dva nové ředitele. Kalanick byl v červnu donucen odejít z funkce generálního ředitele a jeho nynější krok vyostřuje boj o kontrolu nad vedením firmy.

Kalanick, který je stále jedním z největších akcionářů, jmenoval do správní rady bývalou šéfku výrobce kopírek a tiskáren Xerox Ursulu Burnsovou a bývalého šéfa banky Merrill Lynch Johna Thaina. Svůj krok přitom nekonzultoval s ostatními členy rady.

Podle zdroje agentury Reuters se Kalanick tímto krokem snaží zabránit tomu, aby nový generální ředitel Dara Khosrowshahi získal větší kontrolu nad vedením podniku.

Správní rada Uberu měla před jmenováním dvou nových ředitelů devět členů. Khosrowshahi podle zdroje nastínil radě plán, který by mu zajistil kontrolu nad pěti křesly, včetně jeho vlastního.

Kalanick uvedl, že ke jmenování přikročil "ve světle nedávného návrhu na dramatickou restrukturalizaci rady". Právo jmenovat dva nové ředitele získal v loňském roce, využil ho ale teprve nyní.

Kalanick byl nucen odejít z čela Uberu v důsledku několika firemních skandálů, včetně obvinění ze sexuálního obtěžování v podniku či videozáznamu Kalanickovy hádky s jedním z řidičů, který si stěžoval na pokles sazeb.

ČTK, bbb
Přeposlat
Diskuse
reklama

Rusko zasahuje do záležitostí cizích států, Čína krade duševní vlastnictví. Trump představil novou bezpečnostní strategii USA

Jednodušší daně nebo větší důraz na Evropu. Babiš v programovém prohlášení vychází vstříc ostatním stranám a doufá v toleranci

Znečištění vzduchu v pražských tunelech mnohonásobně překračuje limity. Nejhůře je na tom Strahovský tunel

Merkelová se setkala s příbuznými obětí teroristického útoku v Berlíně. Slíbila, že se vše vyšetří, řekl Čech, kterému útočník zabil ženu

Chyby při sčítání hlasů dotlačily vnitro k lepší organizaci voleb. Lístky budou jednostranné, komisím se zvýší odměny

reklama