reklama

Italské módní firmy zaspaly, poráží je francouzští konkurenti, kteří si letos připisují rekordní tržby

  • Trh s luxusním zbožím roste, zisky se však zvyšují především francouzským společnostem.
  • Největší italská módní značka Prada vydělala v prvním pololetí o téměř pětinu méně. Nedaří se ani dalším značkám z Apeninského poloostrova, jako je třeba Giorgio Armani.
  • Výjimkou je značka Gucci, která ale patří francouzské skupině Kering. Té za prvních šest měsíců narostl zisk o více než 77 procent.
Módní značce Gucci, která patří pod francouzskou skupinu Kering, narostl zisk v první polovině roku o téměř 70 procent - Ilustrační foto. Módní značce Gucci, která patří pod francouzskou skupinu Kering, narostl zisk v první polovině roku o téměř 70 procent - Ilustrační foto. Foto: Reuters

Špatný rok pro luxusní značky je zřejmě definitivně zapomenutý. Do Evropy opět proudí turisté, kteří za drahé zboží rádi utrácejí, pryč jsou i obavy z brexitu nebo klesající poptávka v Číně. Za luxusní zboží letos lidé po celém světě podle společnosti Bain & Company utratí až 259 miliard eur, což je o čtyři procenta více než před rokem.

Rekordní tržby a zisky však zatím počítají jen francouzští výrobci luxusu, italské firmy ztrácí. Čistý zisk největšího hráče na trhu, francouzské společnosti Moët Hennessy Louis Vuitton (LVMH), vzrostl v první polovině letošního roku o více než čtvrtinu na 2,3 miliardy eur. Ještě lépe si vedla další francouzská značka Kering. Výdělek společnosti se za prvních šest měsíců roku zvýšil dokonce o 77,6 procenta na 825 milionů.

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé.

Děkujeme za vaši přízeň.

Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá.
Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Předplatit

Jan Prokeš
Přeposlat
Diskuse

Centrální banka vyslala bankám jasný signál: Nemusí být vždy dobře jako dnes, chystejte se i na horší časy

Poslanci oddalují rozhodnutí o vydání Babiše a Faltýnka. Podle opozice jednají zákonodárci ANO účelově ve prospěch svého šéfa

Slováci navigují svět: Bratislavská společnost Sygic pomáhá statisícům kamionů a dodávek doručovat vánoční dárky

Díky CIA byl zmařen atentát na katedrálu v Petrohradu. Putin následně poděkoval Trumpovi za pomoc

Jistě, pane premiére: Měli jsme stisknout "jaderný knoflík" a EET úplně zrušit, říká pět soudců Ústavního soudu

reklama