reklama

Bugatti má další rekord. Nový Chiron zrychlil na 400 km/h a poté zcela zastavil za 42 sekund

Fotogalerie uvnitř
  • Nový model od francouzské automobilky Bugatti pokořil rychlostní rekord - zrychlit na 400 km/h a poté zastavit dokázal během 42 sekund.
  • Zdolání samotných 400 km/h model Chiron zvládl za 32,6 sekundy.
  • Celkově se má vyrobit těchto vozů pouze 500, z toho 300 již zná svého kupce. Cena se pohybuje kolem tří milionů dolarů.
Nejrychlejší sériově vyráběný vůz Bugatti Chiron byl 11. září představen na koncernovém večeru skupiny Volkswagen v předvečer 67. mezinárodního autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem. Nejrychlejší sériově vyráběný vůz Bugatti Chiron byl 11. září představen na koncernovém večeru skupiny Volkswagen v předvečer 67. mezinárodního autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem. Foto: Foto: Bugatti

Automobily obnovené francouzské značky Bugatti jsou zvyklé lámat rychlostní rekordy. Nové Bugatti Chiron si nedávno připsalo další, když se dokázalo nejrychleji rozjet na 400 km/h a poté zastavit. Celý manévr zvládlo za 42 sekund. Automobilka se tím pochlubila na frankfurtském autosalonu.

S bývalým jezdcem formule 1 Juanem Pablem Montoyou dokázal Chiron na dráze dlouhé 2,6 kilometru zrychlit z nuly na 400 km/h za 32,6 sekundy, brzdicí manévr mu pak trval 9,3 sekundy a potřeboval k němu dalších 491 metrů.

Stejně jako předchozí model Veyron je i Chiron poháněý osmilitrovým šestnáctiválcem se čtyřmi turby. Ten disponuje maximálním výkonem 1500 koní a dokáže vůz rozjet na více než 420 km/h, což je rekordní hodnota pro sériově vyráběný vůz. Firma se již nechala slyšet, že automobil je připravený dosáhnout maximální rychlosti 450 km/h, nebo dokonce 300 mil za hodinu, tedy 480 km/h, čeká ale na speciální pneumatiky, které by extrémní podmínky bezpečně zvládly.

Bugatti patří do koncernu Volkswagen Group. Chiron se má vyrobit v celkem 500 exemplářích, přičemž 300 aut již má svého kupce. Jeho cena se pohybuje kolem tří milionů dolarů.

Zrychlit na 400 km/h a zastavit. Nové Bugatti Chiron pokořilo rekord
Zrychlit_na_400_km_h_a_zastavit._Novy_Bugatti_Chiron_pokoril_rekord.jpg
ČTK, prp
Přeposlat
Diskuse
reklama

Češi znovu staví pivovary ve světě. O tuzemské pivo, suroviny i sládky je ve světě zájem, export je rekordní

Zeman nám sdělil, že ve státních médiích pracují šílenci a ruské vedení to vlastně nepopírá, píše ruský tisk

ANO bude mít předsedy sedmi výborů, Demokratický blok čtyř, dohodly se strany. Kontrolní výbor připadne opozici

Odboráři ve Škodě hrozí největší stávkou v historii Česka, zastavit výrobu by mohli až na tři týdny

Číňanům nejde o byznys, ale o evropské technologie a vliv. Česko by mělo jejich investice kontrolovat, varuje část senátorů

reklama