reklama

Na jazzovém festivalu v Hradci vystoupí zpěvačka z Maroka či indický projekt houslistky z Norska

  • Letos se v Hradci Králové uskuteční již 23. ročník festivalu Jazz jde městem.
  • Vystoupí na něm rodačka z Casablanky zpívající v jednom z nářečí maghrebské arabštiny.
  • Český klavírista Vojtěch Procházka bude účinkovat v kapele norsko-indické houslistky Harpreet Bansalové.
Sestavu Bansal Band vede houslistka Harpreet Bansalová (uprostřed), první zleva je český klavírista Vojtěch Procházka. Sestavu Bansal Band vede houslistka Harpreet Bansalová (uprostřed), první zleva je český klavírista Vojtěch Procházka. Foto: www.bansalmusic.com

Letošní, 23. ročník festivalu Jazz jde městem, který se uskuteční od 10. do 14. října na různých místech v Hradci Králové, nabídne 13 hudebních vystoupení.

Na festivalu například v tuzemské premiéře vystoupí současná hvězda severoafrické hudební scény, zpěvačka z marocké Casablanky řečená Oum se svou mezinárodní kapelou.

V jejích písních se mísí prvky afrobeatu, soulu, jazzu, gospelu, súfijské hudby i hudební vlivy berberské pouštní hudby. Většinu písní Oum zpívá v jazyce hassani, jednom z nářečí maghrebské arabštiny.

Do Hradce Králové přijede také švédský septet Angels 7, sdružující nejkreativnější švédské hudebníky napříč jazzovou, experimentální, rockovou i klasickou hudební scénou.

Kvintet Bansal Band, vedený indickou houslovou virtuoskou žijící v norském Oslu Harpreet Bansalovou, zase fúzuje tradiční indickou hudbu s moderním jazzem.

V sestavě působí pianista a zde také hráč na harmonium Vojtěch Procházka, známý mimo jiné jako člen sextetu Vertigo.

"Další lahůdkou, na kterou se můžete těšit výhradně v Hradci Králové, bude sólový koncert sardinského kytaristy Paola Angeliho, jehož fenomenální hra na osmnáctistrunnou kytaru vlastní výroby rozezní prostor Městské hudební síně," doplnil mluvčí festivalu Zdeněk Konečný.

Hudebníci vystoupí v koncertních i divadelních sálech, industriálním prostoru Novákových garáží či v Evangelickém kostele v Nezvalově ulici.

Tradičně se uskuteční též několik koncertů v hradeckých barech a kavárnách.

Vstupenky jsou v předprodeji od 1. září, přičemž lístky na hlavní festivalové večery stojí 290 a 390 korun.

"Ušetřit je možné i zakoupením festivalové permanentky pro jazzové fajnšmekry. Vstupenky bude v případě volných míst možné zakoupit i na místě koncertu, a to vždy hodinu před jeho začátkem," doplnil mluvčí přehlídky.

Na hradeckém jazzovém festivalu v minulosti vystoupili například kytarista Mike Stern se speciálním hostem Randym Breckerem, harmonikář Sugar Blue, americká skupina Lester Bowie's Brass Fantasy, francouzský houslový virtuos Jean-Luc Ponty či rakousko-americký pianista Joe Zawinul se sestavou Syndicate.

ČTK, kul
Přeposlat
Diskuse
reklama

Postavila se agresivní politice Ruska a udržela Evropu jednotnou. Nemá charisma, ale lidé jí věří, říká životopisec Merkelové

Plná náměstí a politici na pódiích jsou při kampani minulostí, za voliči se jezdí na vinobraní či poutě

Čínské automobilky zvedly kvalitu vozů a po desetileté odmlce zahajují exportní ofenzivu na západní trhy

Sociální sítě Miloše Čermáka: Myslete si o mně, co chcete. Pokud možno něco hezkého

Čína zakázala dovoz textilu z KLDR. Do země také omezí export ropných produktů a zkapalněného zemního plymu

reklama