reklama

Novou trilogii Star Wars uzavře opět J. J. Abrams. Režisér sedmičky natočí také Epizodu IX

  • Lucasfilm vyměnil režiséra devátého dílu Hvězdných válek.
  • Nakonec jej natočí J. J. Abrams, autor nedávné Epizody VII - Síla se probouzí.
  • Film s původními představiteli Star Wars z roku 1977 celosvětově utržil přes 2 miliardy dolarů.
J. J. Abrams (na snímku) před dvěma roky natočil Epizodu VII Hvězdných válek. J. J. Abrams (na snímku) před dvěma roky natočil Epizodu VII Hvězdných válek. Foto: Reuters

Devátou epizodu sci-fi ságy Hvězdných válek nakonec natočí režisér J. J. Abrams. V úterý, týden poté, co s předešlým režisérem rozvázala spolupráci kvůli tvůrčím neshodám, to oznámila firma Walt Disney Company.

Abrams před dvěma lety nastartoval novou trilogii Star Wars, když natočil komerčně úspěšnou Epizodu VII – Síla se probouzí.

Epizoda IX by do kin měla přijít v květnu 2019.

„V Síle se probouzí J. J. přinesl vše, v co jsme mohli doufat. S radostí teď oznamuji, že se vrátí, aby trilogii završil,“ uvedla prezidentka studia Lucasfilm Kathleen Kennedyová.

Původně měl devátou epizodu Hvězdných válek natočit Colin Trevorrow. Ten však se studiem minulý týden rozvázal spolupráci kvůli tvůrčím neshodám, uvedl Disney s Lucasfilmem.

A šlo již o druhý případ toho, kdy snímek ze série Star Wars letos přichází o režiséra. Už v červnu Disney oznámil, že samostatný chystaný film o pašerákovi Hanu Solovi oproti původním plánům nenatočí dvojice Phil Lord a Christopher Miller.

Také s nimi společnost přerušila spolupráci kvůli údajným tvůrčím neshodám. Příběhu o Hanu Solovi se nakonec ujal hollwoodský veterán Ron Howard, držitel Oscara za snímek Čistá duše.

Star Wars: Epizoda IX bude dalším z filmů, jimiž Disney rozvíjí vyprávění ze světa Star Wars o osudech rodiny Skywalkerových. Letos v prosinci do kin přijde osmá epizoda Star Wars: Poslední z Jediů, kterou napsal a natočil Rian Johnson.

J. J. Abrams před dvěma lety v Epizodě VII – Síla se probouzí opět přivedl na plátno hrdiny původních Star Wars z roku 1977, tedy herce Harrisona Forda, Carrie Fisherovou a Marka Hamilla. Zároveň však ve snímku představil novou generaci hrdinů. Síla se probouzí nakonec celosvětově utržila přes 2 miliardy dolarů.

Reuters
Přeposlat
Diskuse
reklama

Musím hájit finanční správu, pracuje dobře, vysvětluje Pilný, proč nechce odvolat Janečka. Ministři by ale pro jeho konec ruku zvedli

Ceny bytů dál výrazně rostou, v paneláku rychleji než v novostavbách. Za čtvrt roku metr čtvereční v Praze podražil o 5 tisíc

Mayová si po brexitu přeje dvouleté přechodné období, aby se obě strany přizpůsobily novým pravidlům

Soud zrušil zajišťovací příkazy na 340 milionů proti opavské firmě FAU. Celníci podle něj neměli důvod je vydat

Uber přišel o licenci v Londýně, služba podle starosty není bezpečná. Zákaz se dotkne 40 tisíc řidičů

reklama