reklama

SteelSeries Arctis 5 si zaslouží poklonu

  • Nenápadná sluchátka s páskem z lyžařských brýlí překvapivě dobře hrají.
  • V ceně 3000 korun jsou výměnné kabely i zvuková karta k počítači.
  • Arctis 5 si výborně rozumí s hudbou včetně té vážné nebo rockové.
jarvis_59b18a8e498e27ac74ea1250.jpeg Sluchátka SteelSeries Arctisa 5. Foto: SteelSeries

Už zase sluchátka, a ještě zaměřená na hráče? Ano, ale omluva není namístě. Sluchátka SteelSeries Arctisa 5 jsou překvapivě dobrá, vlastně skvělá a pozornost si zaslouží.

Na první pohled vypadá střední model z nové řady sluchátek Steel­Series obyčejně, dokonce snad trochu lacině, když se podíváte na netradiční řešení hlavového mostu. Ten totiž tvoří pevný plast, sluchátka ale na hlavě spočívají na pružné tkanině, která ze všeho nejvíce připomíná pásku na lyžařských brýlích.

Netradiční konstrukce a použitý materiál však mohou za dokonalý pocit pohodlí. Sluchátka jsou velmi lehká a na hlavě téměř nejsou cítit. Náušníky jsou dostatečně velké, takže plně obklopí i velké uši a nikde netlačí. Ve výsledku je možné mít tato sluchátka na hlavě třeba celý den. I v letním horku byla příjemná na nošení.

Bude se líbit

◼ Maximální pohodlí
◼ Příjemný zvuk
◼ Nenápadný design

Na levé mušli je nenápadné kolečko pro ovládání hlasitosti a tlačítko pro aktivaci mikrofonu, který je schovaný v levé mušli, stačí jej v případě potřeby vytáhnout. Výrobce zvolil také netradiční řešení kabelů. Místo klasického konektoru s průměrem 3,5 milimetru vsadil na vlastní USB konektor. Kabely jsou vyměnitelné a v balení jsou hned dva. Jeden kratší s adaptérem pro připojení ke klasickým zdrojům zvuku a druhý s velkým USB konektorem pro připojení k počítači. Ten má na druhém konci zvukovou kartu se zesilovačem a umí vytvořit iluzi osmikanálového prostorového zvuku.

Až po připojení k USB portu počítače se navíc projeví herní nátura sluchátek Arctis − jsou podsvícená a barvy lze spolu s dalším nastavením měnit v ovládacím softwaru, který SteelSeeries používá pro všechny své PC produkty.

Může vadit

◼ Méně výrazné basy
◼ Konstrukci nelze složit

Sluchátka s frekvenčním rozsahem 20 Hz − 22 000 kHz a citlivostí 98 dB už v základním režimu s audio jackem na konci hrají výborně.

Nejde o typická sluchátka pro mladé, nekonají se přehnané dunící basy, zvuk je spíše projasněný a vyniká širokým prostorem.

Zvukově jsou poměrně univerzální, nenadchnou jen milovníky elektroniky. Například ve skladbě Sound of the Drums z alba Intense Armina van Buurena skvěle vyniknou vokály Laury Jensenové, ale slibovaný zvuk bubnů nastupujících ve třetí minutě skladby není nijak výrazný. I ve hrách a filmech jsou výborně slyšet dialogy a další zvuky ve středním a vyšším pásmu, dunění je zřetelné, ale neohlušuje.

Přímo v ovládací aplikaci lze nicméně snadno měnit zvukové profily a i fanoušci explozí a "duc duc" si přijdou na své.

Otakar Schön
Přeposlat
Diskuse
reklama

Vstupem technologických firem do bankovnictví jsem posedlý, říká nový šéf Komerční banky. Spoléhá na větší růst úvěrů

Tajemný král českých silnic Karel Rypl se sblížil s místopředsedou ANO Faltýnkem a jeho byznys rychle vzkvétá

Odboráři Škody Auto chtějí dvouciferný růst mezd jako na Slovensku. Deset procent je málo, to bychom se styděli, říká jejich šéf

Google kupuje za miliardu dolarů tým vyvíjející telefony pro společnost HTC, ta poslední roky čelí prudkému poklesu prodejů

Češi v Evropě Ondřeje Housky: Potřebujeme evropské Německo, ne německou Evropu. Díky bohu za Merkelovou!

reklama