reklama

Ságu Star Wars opouští další režisér. Závěrečnou epizodu Hvězdných válek autor Jurského světa nenatočí

  • Pokračování filmové sci-fi série Hvězdných válek se zadrhává.
  • V červnu studio Lucasfilm přerušilo spolupráci s režiséry chystaného snímku o pašerákovi Hanu Solovi.
  • Nyní od chystané deváté epizody odchází režisér Jurského světa.
Na snímku z červnové premiéry svého zatím posledního filmu The Book of Henry je režisér Colin Trevorrow. Na snímku z červnové premiéry svého zatím posledního filmu The Book of Henry je režisér Colin Trevorrow. Foto: ČTK/AP

Sci-fi ságu Star Wars opouští další režisér. Společnost Walt Disney Company oznámila, že scenárista a filmař Colin Trevorrow se již nebude podílet na vzniku Epizody IX Hvězdných válek chystané na rok 2019.

V oficiálním vyjádření studia Disney a Lucasfilm uvedly, že spolupráce skončila kvůli tvůrčím neshodám. Trevorrowův nástupce zatím nebyl oznámen.

„Lucasfilm a Colin Trevorrow se vzájemně rozhodli přerušit spolupráci na Star Wars: Epizodě IX,“ stojí ve vyjádření.

„Colin byl během tvůrčího procesu skvělým spolupracovníkem, ale došli jsme k názoru, že naše představy se liší. Přejeme Colinovi to nejlepší a o filmu brzy zveřejníme více informací.“

Trevorrow měl Epizodu IX, která novou trilogii Star Wars završí, napsat i natočit.

Jde už o druhý chystaný film ze ságy Hvězdných válek, který letos přišel o režiséra. V červnu Disney oznámil, že Phil Lord a Christopher Miller navzdory původním plánům nenatočí chystaný samostatný snímek o pašerákovi Hanu Solovi. Také zde byly na vině tvůrčí neshody.

Lorda a Millera nahradil hollywoodský veterán Ron Howard, držitel Oscara za film Čistá duše.

Star Wars: Epizoda IX má být závěrečným dílem nové trilogie sci-fi příběhů, kterou Disney odstartoval roku 2015 Epizodou VII – Síla se probouzí.

V nové trilogii se po letech sešli představitelé původních hrdinů Hvězdných válek – herci Harrison Ford, Carrie Fisherová a Mark Hamill.

Epizoda VII předloni celosvětově utržila přes 2 miliardy dolarů.

Natáčení Epizody IX, posledního snímku zabývajícího se osudy rodiny Skywalkerů, mělo začít zkraje příštího roku. Ve snímku se původně též měla objevit Carrie Fisherová v roli princezny a generálky Leiy Organy. Její loňská smrt filmaře donutila změnit plány.

Šéfka společnosti Lucasfilm Kathleen Kennedyová v květnovém rozhovoru pro časopis Vanity Fear uvedla, že po úmrtí Fisherové scénář Epizody IX sama přepracovává s režisérem Trevorrowem a dalšími lidmi z Lucasfilmu.

Lucasfilm již dopředu avizoval, že v budoucích dílech Star Wars nebude usilovat o to, aby digitálně vytvořil virtuální podobiznu Fisherové.

Colina Trevorrowa si jako režiséra Epizody IX studio vybralo na základě úspěchu, jehož dosáhl roku 2015 s filmem Jurský svět.

Letos v prosinci také česká kina začnou promítat Epizodu VIII Hvězdných válek s podtitulem Poslední z Jediů.

Reuters
Přeposlat
Diskuse
reklama

Musím hájit finanční správu, pracuje dobře, vysvětluje Pilný, proč nechce odvolat Janečka. Ministři by ale ruku zvedli

Ceny bytů dál výrazně rostou, v paneláku rychleji než v novostavbách. Za čtvrt roku metr čtvereční v Praze podražil o 5 tisíc

Mayová si po brexitu přeje dvouleté přechodné období, aby se obě strany přizpůsobily novým pravidlům

Soud zrušil zajišťovací příkazy na 340 milionů proti opavské firmě FAU. Celníci podle něj neměli důvod je vydat

Uber přišel o licenci v Londýně, služba podle starosty není bezpečná. Zákaz se dotkne 40 tisíc řidičů

reklama