reklama

Babišův tým zaspal, dnes to zkusí dohnat

  • Když v srpnu policisté požádali sněmovnu o vydání Babiše a Faltýnka k trestnímu stíhání, nebyl jejich "záchranný tým" připraven.
  • Dnes se ve sněmovně pokusí přejít do ofenzivy.
  • A i přes řeči o parlamentní žvanírně bude účel světit prostředky.
Andrej Babiš Andrej Babiš Foto: HN - Zbyněk Pecák

Mohla to být klidná schůze sněmovny, jedna z posledních v tomto funkčním volebním období. Žádná velká očekávání − na pořadu mají být různé zprávy, mezinárodní dohody a pár zákonů, zejména těch vrácených Senátem. Jenže politika je zrádná v tom, že nikdy není nic jisté, a když už se zdá, že průběh bude očekávatelný, přijde zvrat. Můžete plánovat sebelépe, ale jistotu, že vše vyjde, nikdy nemáte. V takové chvíli je dobré mít zkušenosti a reagovat na změnu situace. Politickou zkušenost nenahradí sebelepší tým odborníků na PR a marketing.

Poslanci hnutí ANO postupně obracejí. Původně chtěli svého šéfa Babiše vydat, teď mlčí, anebo mění názor

Ukázalo se to i v tomto volebním období. Kauza Čapí hnízdo se táhne už od konce roku 2015. Policisté vyšetřují možné podvodné jednání v získání dotace na unikátní resort mnoho měsíců a přiznávají, že se jedná o případ velmi komplikovaný. A politicky ošemetný.

Naposledy měli policisté ukončit vyšetřování v březnu. Babiš byl se svým týmem dobře připraven. Nenechal nic náhodě a začal veřejnosti představovat svůj snář. Jistě si vybavíte, jak se začaly objevovat billboardy, na nichž předseda hnutí ANO představoval svoji vizi rychlovlaku z Brna do Prahy. Snaha odklonit pozornost ale tak úplně nevyšla. Policie požádala o prodloužení lhůty na vyšetřování do září. Jistě, všichni věděli, že bude před volbami a že to bude nepříjemné. Když však v srpnu policisté požádali sněmovnu o vydání Babiše a Faltýnka k trestnímu stíhání, nebyl jejich "záchranný tým" připraven. Marketéři i mluvčí trávili léto na dovolené, a hlavní aktér Babiš tak byl vystaven otázkám. O tom, jak nepřípadné jeho odpovědi byly, svědčí jeho přirovnání postupu policie k 50. létům minulého století.

Teď se ANO snaží zachránit pověst svoji a zejména svého vedení. Nicméně poprvé za čtyři roky není o krok před svými soupeři a policií. Je pozadu a udělá maximum pro to, aby celá kauza nepoškodila hnutí před volbami.

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé.

Děkujeme za vaši přízeň.

Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá.
Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Předplatit

Kamil Švec
Přeposlat
Diskuse

Drahoš má největší podporu u voličů, kteří ho znají, ukázal průzkum agentury STEM/MARK. Nejhůře v něm dopadl Topolánek

Posilování koruny se zastavilo. Česká měna je nejslabší za posledních šest týdnů, o dalším osudu rozhodne verdikt ČNB

Deset milionů zákazníků nemělo přístup ke svým bitcoinovým účtům. Investory trápí rychlé výkyvy ceny a útoky hackerů

Walt Disney kupuje filmová a televizní studia 21st Century Fox. Jejich cena se blíží českému státnímu rozpočtu

Nejsem Marek Dalík a jsem slušný, rovný člověk, říká expremiér a prezidentský kandidát Mirek Topolánek

reklama