reklama

Překvapení z Chorvatska: kromě pláží mají také výrobce mobilů Noa s nadstandardní zárukou

IFA 2017
Čtěte více: Android | Chorvatsko | smartphone | IFA
  • Firma Hangar 18 zvolila podobný přístup jako OnePlus, jen má procesory MediaTek.
  • Telefon za necelých 10 tisíc korun získal i ocenění EISA za poměr ceny a výkonu.
  • Kromě výbavy zaujme i zárukou, která pokrývá také poškození vodou i při pádu mobilu na zem.
Noa H10le Noa H10le Foto: Hangar 18

Nechat si v Číně vyrobit telefon s vlastní značkou může skoro každý. Ne každý ale tímto způsobem dokáže nabídnout kvalitní zboží. Podle prvních dojmů to vypadá, že chorvatské společnosti Hangar 18 se to povedlo. Nejlépe vybavený model H10le má kvalitní výbavu, a navíc zaujme prémiovou zárukou, která zahrnuje i fyzické poškození přístroje nebo krádež telefonu.

Noa H10le se na veletrhu IFA ukazoval s čerstvým oceněním EISA jako telefon s nejlepším poměrem ceny a výkonu pro ročník 2017/2018. Toto hodnocení není možná úplně objektivní, ale telefon má na svou cenu velmi dobrou výbavu, nejvíce ze všeho připomíná telefony, jako je Honor 9 nebo OnePlus 3.

Chorvatské mobilní překvapení se jmenuje Noa H10le
Chorvatske_mobilni_prekvapeni_se_jmenuje_Noa_H10le.jpg

Vystavený model měl výrazný červený design. Hliníkové tělo tenké 7,1 mm připomíná iPhony nebo již zmíněný Honor. Telefon má pod displejem čtečku otisků prstů, která slouží i pro ovládání celého telefonu podobně jako u Honoru 9. Od něj se ale liší použitým displejem. Obrazovka Noa H10le má AMOLED panel a FullHD rozlišení. Srdcem telefonu je čipset MediaTek Helio X27 s 10 jádry a podporou LTE (zatím však nevíme, zda telefon podporuje všechny české frekvence).

Helio x27 je spíše srovnatelný se staršími čipy, jako je Snapdragon 820, telefony s tímto procesorem dosahují v testu Antutu Benchmark kolem 100 tisíc bodů, Honor 9 má výkon asi o třetinu vyšší a Galaxy S8 je výkonnější zhruba o 60 procent. Další výbava zahrnuje 4 GB operační paměti a 64 GB prostoru pro systém, data a aplikace. Telefon má také duální fotoaparát s podporou portrétního režimu. Přímo na stánku jsme ale neměli moc možností vyzkoušet, jak 13Mpx snímače fungují. Hodně zajímavě pak vypadá baterie s nadstandardní kapacitou 3800 mAh.

Na příští rok chystá Hangar 18 stejně jako snad všichni výrobci i nové modely s bezrámečkovými displeji. Firma má také český web a z webového obchodu je možné si telefon objednat i do Česka. Cenu firma stanovila na 419 eur, to je v přímém přepočtu 11 tisíc korun. Platit lze přes PayPal nebo bankovním převodem. Distribuce přitom probíhá ze skladů v Chorvatsku a poštovné je v ceně.

Vzhledem k aktuálnímu snížení ceny Honoru 8 a Honoru 9 bude ale bezpečnější s případnou koupí počkat na první recenze. Dvouletá záruka i na fyzické poškození telefonu je však zajímavá, i když v případě jejího využití musí zákazník zaplatit poštovné do Chorvatska – přímé zastoupení Hangar 18 v Česku nemá, aspoň prozatím.

Otakar Schön
Přeposlat
Diskuse
reklama

Vstupem technologických firem do bankovnictví jsem posedlý, říká nový šéf Komerční banky. Spoléhá na větší růst úvěrů

Tajemný král českých silnic Karel Rypl se sblížil s místopředsedou ANO Faltýnkem a jeho byznys rychle vzkvétá

Odboráři Škody Auto chtějí dvouciferný růst mezd jako na Slovensku. Deset procent je málo, to bychom se styděli, říká jejich šéf

Google kupuje za miliardu dolarů tým vyvíjející telefony pro společnost HTC, ta poslední roky čelí prudkému poklesu prodejů

Češi v Evropě Ondřeje Housky: Potřebujeme evropské Německo, ne německou Evropu. Díky bohu za Merkelovou!

reklama