reklama

V Rusku stahují z trhu několik modelů Volkswagenu včetně Škody Octavia. Důvodem jsou prý technické problémy

Čtěte více: Volkswagen | Rusko | Škoda Auto
  • Německý Volkswagen svolává téměř tři a půl tisíce automobilů v Rusku.
  • Důvodem jsou podle všeho možné technické problémy.
  • Týká se to i vozů Škoda Octavia, Yeti a Rapid.
V Rusku stahují kvůli technickým potížím několik modelů vozů Škoda - Ilustrační foto. V Rusku stahují kvůli technickým potížím několik modelů vozů Škoda - Ilustrační foto. Foto: Škoda Auto

Německá automobilka Volkswagen v Rusku svolává 3463 automobilů, včetně vozů Škoda Octavia, Yeti a Rapid. S odvoláním na ruské úřady o tom v pátek informovala agentura Reuters. Důvodem jsou možné technické problémy.

V letošním roce to nejsou první potíže, které Škoda v Rusku má. V březnu tam Volkswagen svolal přes 43 000 škodovek kvůli možné poruše hydraulických akumulátorů. Opatření se týkalo vozů vyrobených v letech 2012 až 2016 vybavených sedmistupňovou převodovkou DSG, konkrétně modelů Octavia, Superb, Fabia, Yeti a Rapid, kterých bylo v uvedeném období v Rusku prodáno 43 151.

Při servisní akci bylo obnoveno programové vybavení bloku řízení převodovky. Existovalo podezření, že řídicí program nepracuje správně, což by mohlo vést k překročení přípustného tlaku v hydrosystému.

 

ČTK, dap
Přeposlat
Diskuse
reklama

Číňanům nejde o byznys, ale o evropské technologie a vliv. Česko by mělo jejich investice kontrolovat, varuje část senátorů

ANO bude mít předsedy sedmi výborů, Demokratický blok čtyř, dohodly se strany. Kontrolní výbor připadne opozici

Zeman nám sdělil, že ve státních médiích pracují šílenci a ruské vedení to vlastně nepopírá, píše ruský tisk

Odboráři ve Škodě hrozí největší stávkou v historii Česka, zastavit výrobu by mohli až na tři týdny

reklama