reklama

Moto E4 od Lenova za čtyři tisíce korun překvapí kvalitou displeje

Čtěte více: mobilní telefon | Motorola | Lenovo
  • Moto E4 od Lenova patří ve své cenové kategorii k nejlepším kouskům.
  • Kvalitní displej, čtečka otisků a povedený design jsou jasné plusy.
  • Nadšení z levného telefonu kazí podprůměrný fotoaparát.
Moto E4 zaujme už na první pohled. Moto E4 zaujme už na první pohled. Foto: Lenovo

Lenovo mělo po akvizici mobilní divize Motoroly velké plány. K pozici dvojky globálního trhu s telefony se čínská firma nedostala, ale nová řada telefonů Moto se o úspěch bát nemusí. Nízká cena, solidní výbava a nejnovější Android jsou dostatečná lákadla.

Moto E4 zaujme už na první pohled. Platí to minimálně v případě, že se rozhodnete pro modrou variantu telefonu. Tmavě šedá i zlatá vypadají trochu tuctově, i když u zlaté verze působí jako zajímavý kontrast kulaté vyvýšení kolem fotoaparátu. Všechny varianty však nabízejí dnes velmi neobvyklou vlastnost: možnost vyměnit baterii. Hliníkový zadní kryt je přitom pevný, telefon nikde nevrže a u levného telefonu nelze ani vyčítat přítomnost rámečků kolem displeje.

Telefon s pětipalcovou obrazovkou je příjemně kompaktní a lehký, rámeček pod displejem také tolik nevadí, protože v něm sídlí čtečka otisků prstů. Nejde o špičkový model, který by reagoval za zlomek sekundy, ale na mírně pomalejší reakci se dá zvyknout. Čtečku lze navíc použít pro kompletní ovládání systému − krátký dotyk vrátí uživatele na základní obrazovku, tlačítko zpět se nahrazuje pohlazením zprava doleva a opačný pohyb zobrazí aktuálně spuštěné aplikace. Tuto možnost je nutné ručně nastavit v aplikaci Moto, výchozí ovládání počítá s virtuálními tlačítky na displeji.

Bude se líbit

◼ Poměr cena/výkon
◼ Jasný displej
◼ Čtečka otisků prstů

Za pomalejšími reakcemi čtečky i celého telefonu stojí použitý procesor MediaTek MT6737. Slabý procesor doplňuje jen základní výbava v podobě dvou GB operační paměti a 16 GB prostoru pro data. Hudbu nebo video lze ukládat na paměťovou kartu, popřípadě lze v telefonu používat zároveň dvě SIM s podporou rychlého internetu LTE.

Hvězdou výbavy je displej. I když má slabší HD rozlišení, má nadstandardní jas a věrné zobrazení barev, takže si ho užijete i při sledování videa a dobře na něj uvidíte i venku. Přestože jde o LCD panel, umí Moto E4 zobrazit aktuální notifikace bez probuzení telefonu, stačí, když telefon zaznamená vibrace nebo pohyb.

Může vadit

◼ Špatný fotoaparát
◼ Jen základní výkon

Zklamáním je nicméně fotoaparát s rozlišením 8 Mpx. Fotografie z Moto E4 jsou podprůměrné i v dobrých světelných podmínkách. Pořízení kvalitního snímku navíc komplikuje i dlouhá odezva na stisk spouště a HDR režim funguje pouze na záběrech krajiny nebo budov, jakýkoliv pohyb v záběru znamená rozmazané fotky.

Naopak nadstandardní je softwarová výbava − v podstatě čistý Android ve verzi 7.1.1, což je novější verze, než jakou má například i Galaxy S8 od Samsungu.

Pokud se smíříte s větším telefonem s úhlopříčkou 5,5 palce a o tisíc korun vyšší cenou, bude zajímavější model Moto E4 Plus, který má mnohem kvalitnější fotoaparát, a navíc má také obrovskou 5000mAh baterii, takže vydrží na jedno nabití několik dní. I základní E4 má přitom nadstandardní výdrž.

Otakar Schön
Přeposlat
Diskuse
reklama
comments powered by Disqus

Investoři sázejí na růst trhů v rozvíjejících se zemích jako je Mexiko, Brazílie či Česko. Vývoj ohrožuje situace okolo KLDR

Nejvíc bytů k pronájmu je na severu Moravy, bydlení je tam přitom dvakrát levnější než v Praze. Podívejte se na mapu nájmů v Česku

Policie zastřelila řidiče dodávky z Barcelony. Všichni členové teroristické buňky jsou tak ve vazbě, nebo po smrti

Poslední úsek dálnice D11 je otevřen. Řidiči po ní bez omezení dojedou až do Hradce Králové

Daimler zvažuje stavbu logistického centra u Prahy. Bylo by největším svého druhu v republice

reklama