reklama

Utrácím jen za brýle, říká režisér Radim Špaček

Můj styl
Čtěte více: Moje móda | móda | osobnosti | tipy
  • Vždycky upřednostňoval pohodlí před módou.
  • Jediné, na čem režisér ujíždí, jsou barevné brýle a veselé botasky.
jarvis_598c5667498e27acf73544d6.jpeg Jsem asi trochu větší buddhista, než je zdrávo, moc toho u sebe nenosím,“ přiznává režisér Radim Špaček. Slabost má hlavně pro brýle a botasky. Ty má čtvery. Foto: Michaela Danelová

Vždy jsem upřednostňoval pohodlí před módou, ale snažím se to propojit," tvrdí režisér Radim Špaček. Nejčastěji chodí ve sportovním − trika, tenisky, pohodlné kalhoty −, ale za sportovce se rozhodně nepovažuje. Často k tomu přibere sportovnější sako.

"Nikdy jsem nebyl moc při penězích, oblečení jsem kupoval v sekáčích nebo jsem ho dostával k Vánocům. Lepší je to až poslední dobou, takže když něco potřebuji, jdu si to koupit. Není to sice žádné utrpení, ale nijak se v tom nevyžívám. Teď mi přišel honorář za seriál, tak jsem si něco málo pořídil."

Dobře se cítí i v elegantním značkovém obleku, který si přivezl z Indie. Přestože má rád barvy, jeho výběr bývá ode zdi ke zdi: "Jsem spíš ten pražskej intoš, kterej chodí v černým. Mám ale dny, kdy se rád ,vybarvím'."

Doplňky na druhém snímku v galerii

◼ Boty: Vždy to jsou botasky. Čím pestřejší, tím lepší. Jako vegetariána mě zaujalo, že mají i několik modelů veganských. Tyhle jsou ale z kůže. ◼ Brýle: Za brýle utrácím nejvíc. Samozřejmě i ty sluneční jsou dioptrické. ◼ Tabatěrka: Mám ji od chvíle, kdy začali dávat ty šílené obrázky na krabičky s cigaretami. Dostal jsem ji k Vánocům. Je samozřejmě vykládaná perletí, ne slonovinou. ◼ Vapka: Používám ji, když nemůžu kouřit cigarety. Je to "zdravé" pokouření, člověk z toho bere nikotin bez spalování. Aspoň vím, co v tom je. Na rozdíl od elektronických cigaret. ◼ Otvírák: Přinesl mi ho indický kamarád a samozřejmě nevěděl, co ten symbol znamená. ◼ Stolek: Ještě nedávno na něm ležely texty hry V hodině rysa, kterou jsme zkoušeli tady v La Fabrice. Ten prostor mám rád.

Na herecké konzervatoři vzbudil velký poprask na jaře roku 1990, když dorazil v ruské vojenské uniformě. "Chtěli mě ze školy vyhodit. Ještě tam dojížděl totalitní způsob myšlení." Od prvního ročníku, kdy dostal hlavní roli v Kachyňově filmu Blázni a děvčátka, mu nejvíce imponovala osobnost režiséra. "Pochopil jsem, že herci jsou tam spíš ten ,spotřební materiál', a děsila mě představa, jak sedím doma a čekám, až mi někdo zavolá. Jako režisér to mám ve svých rukou. A když dostanu nějakou menší roli − jako nedávno u Jirky Stracha nebo u Honzy Hřebejka, teď mám malou čurdu u Petra Zelenky −, je to příjemné zpestření."

Ve výběru filmových kostýmů spoléhá na návrhářku Andreu Královou "Dělal jsem s ní na snímku Pouta, jenž se stejně jako seriál Svět pod hlavou odehrával v roce 1982. Vím, že osmdesátky dokáže vyhmátnout naprosto přesně."

Na slavnostní příležitosti si bere oblek, ale kravatu, jež je pro něj symbolem měšťáctví a usedlosti, nikdy. Měl ji jen dvakrát v životě, z recese. Uvědomuje si však, že ho otec Ladislav Špaček, odborník na etiketu, sleduje: "Táta ví, že nejsem úplnej blázen a že mám oblečení pod kontrolou. Ale on taky není etiketou posedlý. Někdy schválně udělá v restauraci nějakou chybku, když ho lidi pozorujou. Kdybych ale přišel na Českého lva v teplácích, asi by nebyl rád."

Bez čeho se v posledních dnech neobejdu

jarvis_598c5667498e27acf73544da.jpeg
Foto: Michaela Danelová

BOTY: Vždy to jsou botasky. Čím pestřejší, tím lepší. Jako vegetariána mě zaujalo, že mají i několik modelů veganských. Tyhle jsou ale z kůže. BRÝLE: Za brýle utrácím nejvíc. Samozřejmě i ty sluneční jsou dioptrické. Tabatěrka: Mám ji od chvíle, kdy začali dávat ty šílené obrázky na krabičky s cigaretami. Dostal jsem ji k Vánocům. Je samozřejmě vykládaná perletí, ne slonovinou. VAPKA: Používám ji, když nemůžu kouřit cigarety. Je to "zdravé" pokouření, člověk z toho bere nikotin bez spalování. Aspoň vím, co v tom je. Na rozdíl od elektronických cigaret. OTVÍRÁK: Přinesl mi ho indický kamarád a samozřejmě nevěděl, co ten symbol znamená. STOLEK: Ještě nedávno na něm ležely texty hry V hodině rysa, kterou jsme zkoušeli tady v La Fabrice. Ten prostor mám rád.

 

Jarmila Jelínková
Přeposlat
Diskuse
reklama
comments powered by Disqus

Investoři sázejí na růst trhů v rozvíjejících se zemích jako je Mexiko, Brazílie či Česko. Vývoj ohrožuje situace okolo KLDR

Nejvíc bytů k pronájmu je na severu Moravy, bydlení je tam přitom dvakrát levnější než v Praze. Podívejte se na mapu nájmů v Česku

Policie zastřelila řidiče dodávky z Barcelony. Všichni členové teroristické buňky jsou tak ve vazbě, nebo po smrti

Poslední úsek dálnice D11 je otevřen. Řidiči po ní bez omezení dojedou až do Hradce Králové

Daimler zvažuje stavbu logistického centra u Prahy. Bylo by největším svého druhu v republice

reklama