reklama

Provozní zisk Škody Auto za pololetí poprvé v historii překročil 20 miliard

  • Tržby české automobilky Škoda Auto se v prvních šesti měsících tohoto roku zvýšily o 22 procent na 8,7 miliardy eur. Výrazně lepší byl i provozní zisk.
  • Důležitou roli v lepším výsledku hospodaření sehrála silná poptávka po modelech Fabia, Rapid a Superb a také novém SUV Kodiaq.
  • Dařilo se i celému mateřskému koncernu Volkswagen.
jarvis_597a26cb498e42ee8c846f2f.jpeg Novinka z Kvasin: Škoda tento týden zahájila výrobu kompaktního SUV Karoq. Ten nahrazuje model Yeti a do prodeje zamíří v říjnu. Foto: Škoda Auto

Vydařený půlrok má za sebou největší tuzemská firma Škoda Auto. Automobilce, která je součástí koncernu Volkswagen, podle ve čtvrtek zveřejněných výsledků výrazně vzrostly tržby i provozní zisk. Lepší hospodářské výsledky v porovnání se stejným obdobím minulého roku zaznamenala i celá mateřská skupina.

Tržby Škody Auto dosáhly v prvních šesti měsících letošního roku 8,7 miliardy eur (227 miliard korun), což byl nárůst přibližně o 22 procent. O více než čtvrtinu šel nahoru provozní zisk, a to na 860 milionů eur (22,4 miliardy korun). Už na 9,9 procenta tak narostla provozní ziskovost české automobilky. V tomto ohledu je po Porsche druhým nejúspěšnějším výrobcem osobních vozů celé skupiny VW.

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé.

Děkujeme za vaši přízeň.

Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá.
Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Předplatit

Jaroslav Krejčí, Jan Matoušek
Přeposlat
Diskuse

Postavila se agresivní politice Ruska a udržela Evropu jednotnou. Nemá charisma, ale lidé jí věří, říká životopisec Merkelové

Plná náměstí a politici na pódiích jsou při kampani minulostí, za voliči se jezdí na vinobraní či poutě

Čínské automobilky zvedly kvalitu vozů a po desetileté odmlce zahajují exportní ofenzivu na západní trhy

Sociální sítě Miloše Čermáka: Myslete si o mně, co chcete. Pokud možno něco hezkého

Čína zakázala dovoz textilu z KLDR. Do země také omezí export ropných produktů a zkapalněného zemního plymu

reklama