reklama

Lidovecká zbabělost? Nic takového

Čtěte více: volby | koalice | STAN | KDU-ČSL
  • Lidovci to schytávají za vypovězení předvolební koalice se Starosty ze všech stran.
  • Co by ale nynější propagátoři politického hrdinství říkali, kdyby koalice skončila ve volbách se ziskem 9,8 procenta a půl milionu hlasů by k Babišově radosti propadlo?
  • Estetický dojem z konce koalice je hrůzostrašný. Ale o žádnou lidoveckou "zbabělost" nejde.
Komentátor HN Petr Honzejk. Komentátor HN Petr Honzejk. Foto: HN - Matej Slávik

Zbabělci! Hadi! Amatéři! Lidovci to schytávají za vypovězení předvolební koalice se Starosty ze všech stran. Kdo jde kolem, kopne si. Je to levné, ale ne úplně spravedlivé.

Pokud jde o "amatérismus": Projekt koalice stál na třech předpokladech. Především že už její vznik bude mít pro nebabišovské a nesocialistické voliče mobilizační efekt, že se nadchnou pro deklarovanou "třetí sílu". Zadruhé že TOP 09 je na cestě k zániku a zbudou po ní osiřelí voliči, kteří rádi přejdou do péče koalice. A zatřetí že pomůže vládní krize, tedy že lidé znechucení tahanicemi ČSSD a babišovců ocení lidovce a STAN v duchu starého hesla Josefa Luxe "klidná síla". Nic z toho se nepotvrdilo, ale pokud dnes někdo říká, že "to věděl předem", je buď věštec, nebo lže. Je pravda, že koalice udělala obrovskou botu tím, že nevedla od začátku pořádnou kampaň. Nedala o sobě řádně vědět a odevzdané plácání se kolem osudové desetiprocentní hranice jinam než k neslavnému konci vést nemohlo. Jestli byla někde hrubá chyba, za kterou jsou Bělobrádek a spol. zodpovědní, pak tady.

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé.

Děkujeme za vaši přízeň.

Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá.
Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Předplatit

Petr Honzejk
Přeposlat
Diskuse

Češka je mezi nejvlivnějšími Evropany. Europoslankyně Sehnalová už šest let bojuje proti dvojí kvalitě potravin

Díky chybě v programu by mobily mohly mít dvojnásobně delší výdrž baterie než nyní, tvrdí student z Brna. Vyhrál soutěž IT diplomek

Téma lithium otevřela dezinformační média, na sociálních sítích s ním bodovali Babiš a Okamura. Po volbách utichlo

Jízda bitcoinu má znaky bubliny. Investoři mu ale věří a cenu žene vzhůru i přebytek hotovosti, který nemají kam umístit

Severní Korea se bojí námořní blokády ze strany USA. Považovali bychom ji za vyhlášení války, prohlásil vládní list

reklama