reklama

Siemens investuje 7 miliard do českých závodů. Vznikne 1800 pracovních míst i vývojové centrum v Ostravě

Čtěte více: Siemens | investice | modernizace
  • Německý strojírenský gigant v Česku rozšíří a zmodernizuje své závody.
  • Firma také v Ostravě postaví centrum na vývoj elektromotorů.
  • Premiér Sobotka očekává, že investice udělá z Česka elektrotechnologickou velmoc Evropy.
Siemens investuje 7 miliard do modernizace všech závodů v Česku a do nového vývojového centra v Ostravě - Ilustrační foto. Siemens investuje 7 miliard do modernizace všech závodů v Česku a do nového vývojového centra v Ostravě - Ilustrační foto. Foto: HN - Jiří Zerzoň

Německá strojírenská společnost Siemens v Česku zmodernizuje své stávající závody a vystaví nové centrum na vývoj elektromotorů. V příštích sedmi letech by měly tyto rozvojové programy představovat investici přesahující sedm miliard korun a mělo by díky nim vzniknout 1800 nových pracovních míst, třetina z nich se má týkat výzkumu a vývoje a manažerských pozic.

"Nejnovější digitální technologie Siemens umožní našim zákazníkům posílit jejich konkurenceschopnost a prostřednictvím dalších investic budeme pokračovat v systematickém zavádění těchto technologií i v našich vlastních závodech. Dále posílíme již dnes velmi dobře fungující spolupráci s českými univerzitami a výzkumnými organizacemi," říká Eduard Palíšek, generální ředitel české pobočky společnosti.

O největší část více než sedmimiliardové investice se podělí tři závody Siemensu na výrobu elektromotorů v Drásově, Frenštátě pod Radhoštěm a Mohelnici, které firma rozšíří a zmodernizuje. Všechny závody na elektromotory bude obsluhovat nové vývojové centrum, které společnost hodlá vybudovat v Ostravě.

"Zda a v jaké míře bude na tyto aktivity žádat o investiční pobídky, Siemens nyní zvažuje. Rozšíření svých aktivit v Česku jimi však nepodmiňuje," upřesňuje generální ředitel agentury CzechInvest Karel Kučera. "Cenným přínosem této investice je hlavně přenos unikátního know-how společnosti na spolupracující subjekty, od dodavatelů, univerzit a výzkumných pracovišť až po samotné zaměstnance," dodává.

Investici si pochvaluje i premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). "Expanze v takové míře je v Česku unikátní. Jednoznačná orientace na vývoj elektromotorů a Průmysl 4.0 může naši zemi v následujících letech pasovat do pozice lídra v oblasti digitalizace a elektrotechniky," uvádí Sobotka.

Jan Úšela
Přeposlat
Diskuse
reklama
comments powered by Disqus

Infografika: Čeští učitelé mají nejnižší platy v EU. K nejmenším patří i výdaje na školy

Google dostal rekordní pokutu 2,42 miliardy eur od Evropské komise. IT gigant odmítá, že by zneužíval své dominance na trhu

Česko může mít poprvé od pádu komunismu vládu jedné strany. ANO by prospělo propadnutí hlasů voličů lidovců či TOP 09

Uber se může vrátit do Brna. Vrchní soud zrušil předběžné opatření, které alternativní taxislužbu zakazovalo

Chorvatský obr Agrokor kvůli dluhům rozprodává majetek. Oslovit může i české firmy

reklama