reklama

Siemens investuje 7 miliard do českých závodů. Vznikne 1800 pracovních míst i vývojové centrum v Ostravě

Čtěte více: Siemens | investice | modernizace
  • Německý strojírenský gigant v Česku rozšíří a zmodernizuje své závody.
  • Firma také v Ostravě postaví centrum na vývoj elektromotorů.
  • Premiér Sobotka očekává, že investice udělá z Česka elektrotechnologickou velmoc Evropy.
Siemens investuje 7 miliard do modernizace všech závodů v Česku a do nového vývojového centra v Ostravě - Ilustrační foto. Siemens investuje 7 miliard do modernizace všech závodů v Česku a do nového vývojového centra v Ostravě - Ilustrační foto. Foto: HN - Jiří Zerzoň

Německá strojírenská společnost Siemens v Česku zmodernizuje své stávající závody a vystaví nové centrum na vývoj elektromotorů. V příštích sedmi letech by měly tyto rozvojové programy představovat investici přesahující sedm miliard korun a mělo by díky nim vzniknout 1800 nových pracovních míst, třetina z nich se má týkat výzkumu a vývoje a manažerských pozic.

"Nejnovější digitální technologie Siemens umožní našim zákazníkům posílit jejich konkurenceschopnost a prostřednictvím dalších investic budeme pokračovat v systematickém zavádění těchto technologií i v našich vlastních závodech. Dále posílíme již dnes velmi dobře fungující spolupráci s českými univerzitami a výzkumnými organizacemi," říká Eduard Palíšek, generální ředitel české pobočky společnosti.

O největší část více než sedmimiliardové investice se podělí tři závody Siemensu na výrobu elektromotorů v Drásově, Frenštátě pod Radhoštěm a Mohelnici, které firma rozšíří a zmodernizuje. Všechny závody na elektromotory bude obsluhovat nové vývojové centrum, které společnost hodlá vybudovat v Ostravě.

"Zda a v jaké míře bude na tyto aktivity žádat o investiční pobídky, Siemens nyní zvažuje. Rozšíření svých aktivit v Česku jimi však nepodmiňuje," upřesňuje generální ředitel agentury CzechInvest Karel Kučera. "Cenným přínosem této investice je hlavně přenos unikátního know-how společnosti na spolupracující subjekty, od dodavatelů, univerzit a výzkumných pracovišť až po samotné zaměstnance," dodává.

Investici si pochvaluje i premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). "Expanze v takové míře je v Česku unikátní. Jednoznačná orientace na vývoj elektromotorů a Průmysl 4.0 může naši zemi v následujících letech pasovat do pozice lídra v oblasti digitalizace a elektrotechniky," uvádí Sobotka.

Jan Úšela
Přeposlat
Diskuse
reklama

Drahoš má největší podporu u voličů, kteří ho znají, ukázal průzkum agentury STEM/MARK. Nejhůře v něm dopadl Topolánek

Posilování koruny se zastavilo. Česká měna je nejslabší za posledních šest týdnů, o dalším osudu rozhodne verdikt ČNB

Deset milionů zákazníků nemělo přístup ke svým bitcoinovým účtům. Investory trápí rychlé výkyvy ceny a útoky hackerů

Walt Disney kupuje filmová a televizní studia 21st Century Fox. Jejich cena se blíží českému státnímu rozpočtu

Nejsem Marek Dalík a jsem slušný, rovný člověk, říká expremiér a prezidentský kandidát Mirek Topolánek

reklama