reklama

Kvůli kauze kolem fotbalových dotací byl zrušen velký golfový turnaj. Spilková si tak doma nezahraje

Čtěte více: golf | fotbal | dotace | sport
  • Pořadatelé zrušili turnaj Ladies European Tour v Česku - Tipsport Golf Masters 2017.
  • Důvodem je podle organizátorů nejistota vyplacení dotace od ministerstva školství, která měla tvořit až třetinu rozpočtu.
  • Ministerstvo omezilo vyplácení dotací sportovním akcím do doby, než se vyřeší aktuální kauza s ovlivňováním dotací pro fotbal.
Turnaj byl místem, kde se tradičně představovala nejlepší česká golfistka Klára Spilková. Turnaj byl místem, kde se tradičně představovala nejlepší česká golfistka Klára Spilková. Foto: Tristan Jones/European Tour

Už tradiční turnaj Ladies European tour, který se v České republice konal nepřetržitě od roku 2011, se letos neuskuteční.

Akce s názvem Tipsport Golf Masters, plánovaná na termín 20.-23. července na hřiště Prosper Golf Resortu Čeladná, byla zrušena. Důvodem je nejistota získání očekávané dotace z rozpočtu ministerstva školství.

Přerušení, resp. omezení, financování sportovních akcí ze státního rozpočtu do chvíle, než se vyjasní situace kolem obvinění Fotbalové asociace ČR, jejího předsedy Miroslava Pelty a náměstkyně ministryně školství, znamená pro pořadatele turnaje nejistotu ve financování akce.

"Rozpočet turnaje je 18 milionů korun, až třetinu z toho měla podle plánů pokrýt dotace z programu MŠMT. Nebyli bychom tak schopni složit garance u okruhu European Tour," uvedl promotér turnaje ze společnosti Goram Robert Klotz.

Pokračovat se bude za rok

Vynucený krok ovšem údajně neznamená definitivní ukončení existence turnaje, nýbrž pouze jeho přerušené pořádání na jeden konkrétní rok. Licence turnaje nadále zůstává promotérovi, který se na tomto postupu dohodl s Ladies European Tour s tím, že se plánuje pokračování soutěže v roce 2018.

"Současná situace nám bohužel nedovoluje pokračovat s přípravami turnaje Ladies European Tour. Dlouho jsme věřili, že se nepříznivý vývoj obrátí, a dělali jsme do poslední chvíle vše pro to, abychom turnaj uspořádali. Pro Čeladnou to měl být nový golfový svátek po šesti letech od konání zdejšího posledního turnaje PGA European Tour. Po vyčerpání všech možností nezbylo než se dohodnout na tomto řešení s tím, že turnaj odložíme a že naše síly budou směřovat vstříc příštímu roku," uvedl Miroslav Rakowski, prezident Prosper Golf Resortu Čeladná. Poslední ročníky turnaje se konaly v Plzni na Dýšině.

Turnaj byl místem, kde se tradičně představovala nejlepší česká golfistka Klára Spilková. Lákal také řadu zahraničních hvězd. Loňskou vítězkou se stala Dánka Nanna Koerstzová Madsenová.

Michal Šenk
Přeposlat
Diskuse
reklama
comments powered by Disqus

Tady je Faltýnkovo. Bývalý sociální demokrat a dnešní místopředseda hnutí ANO umí řídit stát jako firmu

Hrad trápí Zemanova únava, omezuje proto jeho program. Potřeboval by až dva týdny volna, říká prezidentův lékař

Když Američané odmítají hrát vůdčí roli, musí vzít Evropané svůj osud do vlastních rukou, naznačuje Merkelová

CVVM: Důvěra v Zemana po krizi spadla pod 50 procent, vládě se za měsíc propadla skoro na polovinu

SPECIÁL: Ještě den a cigareta v restauraci vás může přijít na pět tisíc korun. Někteří hospodští chystají "klubový" odboj

reklama