reklama

Škoda ukázala SUV s indiánským jménem

Čtěte více: Škoda Karoq | premiéra | auta
  • Mladoboleslavská automobilka včera představila svůj nový vůz Škoda Karoq.
  • Jde o nástupce modelu Yeti, který je však delší a má větší zavazadlový prostor.
  • Karoq dostane jako první Škoda v historii displej, jenž nahradí klasické ručičkové ukazatele.
jarvis_591db7e0498ebe4836e8d955.jpeg Vzhled Škody Karoq není překvapením. Stylem masky připomíná větší SUV Kodiaq, velikostí karoserie zase odpovídá Seatu Ateca, s nímž se vyrábí v Kvasinách. Foto: Škoda Auto

Mladoboleslavská automobilka včera představila svůj nový vůz Škoda Karoq. Jde o nástupce modelu Yeti, výrobce se ale rozhodl pro jiné jméno, protože v budoucnu by měla všechna jeho auta v kategorii SUV mít název s písmenem Q na konci.

Výrobce tvrdí, že jméno vymyslel dvanáctiletý indiánský chlapec z aljašského ostrova Kodiak, když spojil dohromady slova ze svého jazyka "karraq", tedy automobil, a "quarruk" − šíp.

Vůz je o 16 cm delší než jeho předchůdce, zvětšil se i objem kufru na 521 litrů, což je o 116 litrů více oproti Škodě Yeti. Více prostoru se dá očekávat také v interiéru.

Karoq dostane jako první Škoda v historii displej, který nahradí klasické ručičkové ukazatele v přístrojové desce. Bude za příplatek. Zábavní systém nabídne možnost ovládání gesty. Doplatit si půjde i za tlumiče s nastavitelnou tuhostí.

Jako základní motor dostane nové SUV vyráběné v Kvasinách litrový benzinový tříválec o výkonu 85 kW. Nejlevnější naftovou volbou bude motor 1.6 TDI (85 kW).

Oficiální cena zatím není známa, ale odhaduje se od 450 tisíc korun.

Jan Markovič
Přeposlat
Diskuse
reklama
comments powered by Disqus

Tady je Faltýnkovo. Bývalý sociální demokrat a dnešní místopředseda hnutí ANO umí řídit stát jako firmu

Soud zrušil miliardovou pokutu za kartel stavebních firem. Antimonopolní úřad prý získával informace k případu nezákonně

Hrad trápí Zemanova únava, omezuje proto jeho program. Potřeboval by až dva týdny volna, říká prezidentův lékař

CVVM: Důvěra v Zemana po krizi spadla pod 50 procent, vládě se za měsíc propadla skoro na polovinu

SPECIÁL: Ještě den a cigareta v restauraci vás může přijít na pět tisíc korun. Někteří hospodští chystají "klubový" odboj

reklama