reklama

Moderní technologie a metody ve vzdělávání - školy

  • Pokrok v technologiích, nejnovější hardware, software, aplikace, ale i inovativní postupy zlepšující práci v týmech i výkony jednotlivců nás obklopují dnes a denně.
  • Pronikly samozřejmě i do sféry vzdělávání, a to jak do přípravy studentů na budoucí povolání, tak i do celoživotního vzdělávání.
  • Podívejme se, které se funkčně začlenily do samotného procesu výuky a co doplnilo klasické formy vysokoškolského vzdělávání.
Moderní technologie a metody ve vzdělávání - školy (ilustrční foto) Moderní technologie a metody ve vzdělávání - školy (ilustrční foto) Foto: Shutterstock

Při zavádění inovací do vzdělávání je potřeba si všímat, které z nich studium opravdu obohatí. Teprve praxe mnohdy ukáže, jaké z nich jsou samoúčelné. Měly by samozřejmě sloužit základnímu cíli vzdělávání a tím je příprava na budoucí profesní uplatnění, respektive aktualizace zastaralých postupů a technologií, které již v praxi ztratily opodstatnění. Jak tedy zasahují technologie do přípravy na budoucí povolání? Jak neustálá potřeba lidí z praxe držet krok s oborem ovlivňuje způsoby celoživotního vzdělávání?

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé.

Děkujeme za vaši přízeň.

Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá.
Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Předplatit

Eva Suchomelová
Přeposlat
Diskuse

Centrální banka vyslala bankám jasný signál: Nemusí být vždy dobře jako dnes, chystejte se i na horší časy

Poslanci oddalují rozhodnutí o vydání Babiše a Faltýnka. Podle opozice jednají zákonodárci ANO účelově ve prospěch svého šéfa

Slováci navigují svět: Bratislavská společnost Sygic pomáhá statisícům kamionů a dodávek doručovat vánoční dárky

Díky CIA byl zmařen atentát na katedrálu v Petrohradu. Putin následně poděkoval Trumpovi za pomoc

Jistě, pane premiére: Měli jsme stisknout "jaderný knoflík" a EET úplně zrušit, říká pět soudců Ústavního soudu

reklama