reklama

Vítězství ČSSD ve volbách věří jen procento sázejících. Jednoznačně vede hnutí ANO

Čtěte více: volby | sněmovna | sázení | Fortuna | Tipsport
  • Podzimní volby do poslanecké sněmovny vyhraje podle bookmakerů hnutí ANO.
  • Podobného názoru jsou i sázkaři, kteří na vítězství ANO sázejí v devadesáti procentech tipů.
  • Na možnost vítězství jiné strany je kurz u největších českých sázkařských společností 4,3:1.
Pobočka sázkové kanceláře Fortuna - Ilustrační foto. Pobočka sázkové kanceláře Fortuna - Ilustrační foto. Foto: HN - Jan Rash

Sněmovní volby, které se konají za půl roku, podle bookmakerů sázkových kanceláří jednoznačně vyhraje hnutí ANO. Kurzy na jeho vítězství se pohybují od 1,15 do 1,18:1. Podle zástupců sázkových společností sází na volební vítězství ANO také přes 90 procent sázkařů. V porovnání s prezidentskými volbami je zájem sázkařů zatím zhruba poloviční.

"Zatím 90 procent jde na výhru ANO, devět procent na to, že vyhraje někdo jiný a jen jedno procento na výhru ČSSD. Je ale fakt, že zatím rovněž všechny průzkumy napovídají tomu, že (Andrej) Babiš prostě vyhraje," uvedl mluvčí Tipsportu Jiří Hadrava. Na to, že vyhraje kterákoliv jiná strana, hnutí nebo koalice, má Tipsport, Chance i Fortuna shodný kurz 4,3:1. Na výhru ČSSD se kurzy pohybují v rozpětí 4,7 až 5:1. Jiné příležitosti v nabídkách sázkových kanceláří nejsou.

Tipsport zatím na sázkách na sněmovní volby vybral přes dva miliony korun. Jeden sázkař vsadil na jednom tiketu zároveň na vítězství ANO a triumf týmu Mercedes v poháru konstruktérů letošního ročníku závodů F1. Za 200 tisíc korun bude v případě trefy brát téměř dvojnásobek.

Chance zatím přijala sázky zhruba za půl milionu korun. "Hlavní vrchol sázek očekáváme až na konci léta s tím, jak se budou podzimní volby blížit," řekla mluvčí Chance Karolína Stonjeková.

Fortuna zatím nabrala sázky kolem milionu korun, 90 procent šlo na výhru ANO. Mluvčí společnosti Petr Šrain očekává zvýšení zájmu sázkařů poté, až budou známy kandidátky. "V tu chvíli to začne být zajímavější. Dá se sázet třeba na to, jestli jednotlivé strany překročí pětiprocentní hranici nutnou pro vstup do sněmovny. Nebo na vzájemné duely stran. Tady je zatím ANO až příliš velký favorit s nízkým kurzem, a to sázkaře moc neláká. Podobné to bylo před čtyřmi lety s tím rozdílem, že tehdy byla jasným favoritem ČSSD," uvedl Šrain.

Zájem o sněmovní volby je v porovnání s prezidentskými, které se konají v lednu 2018, zhruba poloviční. Podle Šraina tomu tak bylo i při volbách v roce 2013. "Prezidentské volby znamenaly pro sázkaře větší tahák. Byla to první přímá volba, stáli proti sobě dva vyhranění kandidáti, kampaň byla zároveň velmi agresivní a do značné míry se odehrávala na sociálních sítích. Kurzy navíc měly turbulentní vývoj. Třeba hlavní favorit Jan Fischer se nedostal ani do druhého kola," uvedl Šrain.

V prezidentských volbách je zatím největším favoritem prezident Miloš Zeman s kurzy 1,55 až 1,6:1. Na druhé místo po oznámení kandidatury poskočil bývalý šéf Akademie věd Jiří Drahoš (3 až 3,1:1). Třetí je textař a podnikatel Michal Horáček s kurzem 8:1.

ČTK, pur
Přeposlat
Diskuse
reklama
comments powered by Disqus

Kromě chaty na Lipně nic nemám, říká Zimola. Jeho rodině přitom patří rozlehlé pozemky

Nemusíte ze mě mít strach, řekla Le Penová voličům a "pozastavila" své působení v čele Národní fronty

Číňané jdou proti Audi či BMW. Tamní miliardář najal na vývoj luxusních vozů západní odborníky

ČEZ chce opustit Bulharsko, dostal nabídku od Energo-Pro a dalších sedmi firem

České kloubní výživy si oblíbili Rusové i žirafy. Rodinná firma Orling má i vlastní stádo koní

reklama