reklama

Chytré hodinky Tag Heuer dostanou i mechanický strojek, stát mohou 40 tisíc i půl milionu

  • Hodinky Tag Heuer Modular 45 mají procesor od Intelu, OLED ciferník i GPS, LTE a senzor tepu chybí.
  • Vedle elektroniky nabízí švýcarská značka jako modul i klasický ciferník s mechanickým strojkem.
  • Základní verze na Tag Heuer není drahá, s moduly se snadno dostane přes desetinásobek.
Chytré hodinky TAG Heuer Connected Modular 45 Chytré hodinky TAG Heuer Connected Modular 45 Foto: Tag Heuer

Hodinky se systémem od Googlu netáhnou tolik jako Apple Watch. Švýcarská značka Tag Heuer je ale s Android Wear spokojená a představila už druhý model ve své řadě Connected. Tag Heuer Connected Modular 45 má lepší vnitřní výbavu a hlavně nabízí modulární systém s různými pouzdry i funkcemi. Jádrem hodinek tak není část s procesorem, ale kostra, do níž se vkládá modul s elektronikou ve 45mm pouzdru.

Základní model za 1600 eur (45 tisíc korun) má ciferník z OLED panelu s průměrem 3,5 cm (1,39“), procesor Intel řady Z23XX, 4 GB RAM, Wi-Fi, Bluetooth, NFC a baterii s kapacitou dostatečnou na 30 hodin provozu se stále aktivním displejem. Stejně jako předchozí model pak Tag Heuer Modular 45 zvládne potopení až do hloubky 100 metrů a o odolnost displeje se stará safírové sklíčko. Technické parametry ale nejsou to nejzajímavější.

Překvapivé je designové řešení s modulárním systémem. Díky němu lze hodinky rozšířit o klasický mechanický strojek. V nabídce jsou hned dvě výměnná pouzdra se strojky Calibre 5 nebo Tourbillon Heuer 02-T s odpovídajícím ciferníkem. Právě doplňkové „opravdové“ hodinky budou podle dostupných informací nejdražším dostupným modulem.

Kromě toho firma nabídne v první vlně hned několik typů pouzdra od oceli přes titan až po keramiku a růžové zlato. Na výběr bude také 18 originálních pásků a tahů, včetně titanového a keramického. Na svém webu firma nabízí i možnost si navrhnout vlastní ideální verzi hodinek. Zajímavě vypadají například modely s eloxovanou hliníkovou lunetou.

Chytré hodinky TAG Heuer Connected Modular 45

O tom, jak luxusnější materiály a mechanické hodinky pohnou s cenou, vypovídá luxusní dárkový set, ve kterém jsou chytré hodinky s titanovým pouzdrem, koženým páskem, pryžovým páskem a mechanickým modulem Tourbillon Heuer-02T. Cena této sady je necelých 17 tisíc eur. Tedy asi 450 tisíc korun. Základní verze s diamanty v lunetě přijde na 7 tisíc eur. Levnější mechanický modul Calibre 5 pak stojí stejně jako celá základní verze chytrých hodinek


 

Tag Heuer chce začít s prodejem nových hodinek během několika týdnů, po zahájení prodeje pak bude hodinky dále rozvíjet jednak přidáváním modulů, jednak zlepšováním softwarových funkcí. Intel pro tyto hodinky údajně chystá speciální aplikaci spojenou s virtuálním asistentem nezávislým na službě Google Assistant.

Otakar Schön
Přeposlat
Diskuse
reklama
comments powered by Disqus
reklama

V Německu si chtějí lidé vyrábět elektřinu sami, říká ekologický expert Arne Jungjohann

Ruská policie zadržela v Moskvě opozičního předáka Alexeje Navalného. Tisíce lidí v celé zemi vyšly do ulic

Za čtvrt hodiny jsem se stal největším blbcem české politiky, říká Hašek. Plánuje složit advokátní zkoušku, politika je pro něj už jenom koníček

Odpočiňte si od Twitteru, vyzývají Trumpa republikáni. Sociální sítí si prý začíná škodit

Češi získali zakázku na letišti v Dubaji. V Emirátech usilují o další projekty

X
Nemáte-li registraci, pokračujte zde
Nepamatuji si heslo
Potřebujete poradit?
Volejte:233 071 197
e-mail: predplatne@economia.cz