reklama

Na Letné se může jezdit maximálně třicítkou. Omezení se ale netýká hlavních komunikací

Čtěte více: Praha | Letná | doprava | rychlost | omezení
  • Od Bubenské ulice až k fotbalovému stadionu musí řidiči dodržovat nejvyšší povolenou rychlost 30
  • kilometrů v hodině.
  • Snížení rychlosti se nevztahuje na hlavní komunikace, tam nadále platí nejvyšší povolená rychlost 50 kilometrů v hodině.
  • Podle místostarosty Ondřeje Mirovského je při třicetikilometrové rychlosti pravděpodobnost smrti chodce 10 procent proti 80 procentům při rychlosti 50 kilometrů.
Praha 7 zavedla zóny s nejvyšší povolenou rychlostí 30 km/h. Praha 7 zavedla zóny s nejvyšší povolenou rychlostí 30 km/h. Foto: HN - Libor Fojtík

Radnice Prahy 7 zavedla zóny s nejvyšší povolenou rychlostí 30 kilometrů v hodině. Řidiči musí tuto rychlost dodržovat v oblasti od Bubenské ulice až na Letnou k fotbalovému stadionu. Sdělil to místostarosta Ondřej Mirovský (SZ).

Snížení rychlosti se nevztahuje na hlavní komunikace, tam nadále platí nejvyšší povolená rychlost 50 kilometrů v hodině. V minulosti snížily povolenou rychlost radnice Prahy 5 nebo 8.

"Prvořadým a hlavním cílem zavádění zón 30 je zvýšení bezpečnosti. Brzdná dráha při rychlosti 30 kilometrů v hodině je výrazně nižší než u 50 kilometrů," uvedl Mirovský.

Opatření prý zlepší pohyb v ulicích a rovněž následky nehod jsou výrazně nižší.

Podle Mirovského při třicetikilometrové rychlosti je pravděpodobnost smrti chodce 10 procent proti 80 procentům při rychlosti 50 kilometrů. Z ulic pak také budou moci být odstraněny některé značky, které například snižovaly rychlost pouze v křižovatce.

Omezení se netýká hlavních komunikací. Mezi nimi jsou ulice Dukelských hrdinů, Veletržní a Milady Horákové.

V minulosti zavedly podobná opatření rovněž radnice Prahy 5, která jej zavedla loni v srpnu v některých oblastech městské části, a to především na Smíchově. V minulosti snížila rychlost radnice Prahy 8, nejvýše třicítkou jezdí řidiči v Karlíně.

ČTK, dap
Přeposlat
Diskuse
reklama

Manpower: Česko má kvalifikované zaměstnance, kteří ovšem neumí anglicky. Přesto patří do TOP 10 trhů práce Evropy

České soláry se rozrůstají po celém světě. V Íránu startuje projekt za 300 milionů, další vzniknou v Chile či Austrálii

Česká RSBC kupuje největšího výrobce pistolí ve Slovinsku. Sází na zhoršení bezpečnostní situace v Evropě

CRAB kontrolující nemovitosti státu měl šetřit miliony, namísto toho je spolykal. Evidence jednoho objektu stojí 27 tisíc

Zeman jmenoval novou vládu. Kabinet zvolil vicepremiéry Brabce a Stropnického a Babišovi nařídil odmítnout kvóty pro migranty

reklama