reklama

Na pražském Karlově náměstí vybuchla zábavní pyrotechnika. Jedna dívka utrpěla zranění

Čtěte více: Praha | Karlovo náměstí | výbuch
  • Na Karlově náměstí v Praze zasahovali policisté po výbuchu zábavní pyrotechniky v prostoru veřejného telefonního automatu.
  • Exploze zranila 16letou dívku, záchranáři ji ale propustili domů.
  • Pachatele se zatím najít nepodařilo.
V centru Prahy vybuchla zábavní pyrotechnika, dívka utrpěla šok. V centru Prahy vybuchla zábavní pyrotechnika, dívka utrpěla šok. Foto: ČTK

Výbuch zábavní pyrotechniky v telefonní budce na Karlově náměstí v Praze způsobil ve čtvrtek odpoledne kolemjdoucí mladé dívce pravděpodobně psychický šok. Po pachatelích policie pátrá. Zásah kriminalistů a pyrotechniků zastavil zhruba na tři hodiny frekventovaný průjezd náměstím ze Žitné ulice k Vltavě.

Vyplývá to z informací, které na webu zveřejnila mluvčí pražské policie Andrea Zoulová. Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) uvedl, že čin neměl teroristický podtext.

Kriminalisté a pyrotechnici na místě výbuchu poblíž ústí ulice Odborů do Karlova náměstí shromáždili stopy a fragmenty detonace. Podle Zoulové už prvotní informace nasvědčují tomu, že někdo neodborně manipuloval se zábavní pyrotechnikou.

"Její použití v naprosto nevhodném prostoru tak s největší pravděpodobností způsobilo kolemjdoucí mladé dívce psychický šok," uvedla. Zranění bylo lehké, dívka ani nemusela do nemocnice, řekl mluvčí pražské záchranné služby Matěj Hříbal.

Policie podle Zoulové před podobnými experimenty důrazně varuje. "V době zvýšených bezpečnostních opatření nemohou policisté podobné události podceňovat a musí k nim přistupovat s maximální odpovědností," podotkla. Upozornila, že lidé, kteří při používání pyrotechniky vystavují své okolí nebezpečí, za to mohou být trestně odpovědní.

"V tomto konkrétním případě vyšetřovatelé právní kvalifikaci jednání stanoví v nejbližších hodinách. Po pachatelích policie pátrá a není vyloučeno, že jejich identitu odhalí záznamy z městského kamerového systému," dodala.

"Nešlo o čin s teroristickým podtextem," uvedl na Twitteru ministr Chovanec. V Česku od 22. března platí první stupeň ohrožení terorismem, vláda ho tehdy schválila v reakci na teroristické útoky na bruselském letišti a v tamním metru. Chovanec nedávno uvedl, že důslednější ochrana pro elektrárny nebo místa, kde se schází větší počet lidí, by měla zůstat v platnosti minimálně do jara.

Policie informaci o zraněné šestnáctileté dívce dostala od její matky krátce po 17:00. Průjezd náměstím od magistrály k Vltavě mezi ulicí Odborů a Resslovou uzavřela kolem 18:00, auta tudy znovu mohla projet od 21:00.

ČTK
Přeposlat
Diskuse
reklama

Politici nebojují jen o poslanecké mandáty. Volby přinesou i mnohá vnitrostranická zemětřesení

Poslance si během prvního dne voleb vybraly více než dvě pětiny voličů. Zájem je vyšší než před čtyřmi lety

Liberální demokracie už lidem nestačí. Dvacet let se preferovala svoboda, teď se více mluví o rovnosti, říká historik Kopeček

Bitcoin poprvé překonal hranici šesti tisíc dolarů. Analytici věří, že se dostane i přes deset

Zbýšov volil před čtyřmi lety stejně jako Česko, jak bude volit nyní? Jestli dají hlasy Okamurovi, zklamou mě, říká starosta

reklama