V současné době má společnost IBM 6000 klientů, kteří globálně využívají Watson IoT na služby. Centrála Watson IoT v Mnichově se má stát domovem pro první průmyslovou IoT laboratoř na světě, kde budou klienti a partneři společnosti IBM spolupracovat s více než tisícovkou expertů na výzvách ve svých oborech.

Společnost IBM také avizovala další nové produkty. Vedle Watson IoT je to také platforma Blockchain a nová sada řešení a služeb IoT Security.

Z firem využívajících služeb Watson IoT byla uvedena německá průmyslová společnost Schaeffler, přední dodavatel světových automobilek. Schaeffler bude analyzovat obrovské množství dat z milionů senzorů a zařízení. Tato data mu pomohou být pružnější, rychleji se rozhodovat a optimalizovat výkon svých zařízení.

Společnost Aerialtronics, nizozemský výrobce bezpilotních systémů letadel pro průmysl, oznámil, že na trh uvedl první komerční drony, které budou využívat kognitivních výpočetních kapacit IBM a platformu Watson IoT pro IBM Cloud. Aerialtronics drony budou použity ke sledování městské dopravy, kontrolu větrných turbín, ropných plošin a optimalizaci vysílačů mobilních operátorů. Bude je také možné nasadit ze země, kdy prostřednictvím kamer s vysokým rozlišením vizuální analytici okamžitě získají kompletní přehled o tom, co vidí.

Thomas Jefferson University Hospital, která se nachází ve Philadelphii, spolupracuje s IBM na vývoji a provozu kognitivních nemocničních pokojů, které umožňují komunikovat skrze mikrofony a reproduktory v pokoji. Ty jsou připojeny k IBM Watson IoT platformě. Pacienti tak mohou převzít částečnou kontrolu nad svým pobytem v nemocnici a hlasem ovládat například osvětlení nebo žaluzie.