Demokratická prezidentská kandidátka Hillary Clintonová kvůli zápalu plic zrušila předvolební návštěvu Kalifornie. Uvedl to mluvčí její volební kampaně Nick Merrill. Clintonová měla na dvoudenní návštěvu Kalifornie vyrazit v pondělí.

Během nedělního pietního shromáždění v New Yorku, věnovaného uctění památky obětí teroristického útoku ze září 2001, postihly Clintonovou mdloby. Její lékařka Lisa Bardacková později uvedla, že Clintonové byl v pátek diagnostikován zápal plic. Dodala, že Clintonovou po jejích problémech na shromáždění prohlédla a že se prezidentská kandidátka zotavuje. "Byla jí předepsána antibiotika a doporučeno, aby odpočívala a upravila svůj program," řekla Bardacková.

Clintonová nedělní vzpomínkové shromáždění předčasně opustila. Cestou do přistaveného vozu se jí podle televize Fox News podlomila kolena, ztratila botu a do auta jí pomohli tělesní strážci. "Zjevně ji postihly zdravotní problémy," konstatovala televize.

Teploty se v neděli v největším americkém městě pohybovaly těsně pod třiceti stupni Celsia. Bývalá první dáma strávila na pietním shromáždění vestoje asi půldruhé hodiny.

Clintonová si v prosinci 2012 přivodila pádem otřes mozku, když ztratila vědomí. Podle lékařů šlo o následek žaludeční nevolnosti a dehydratace.

V polovině srpna se v amerických médiích objevila zpráva, že Clintonová utrpěla v červnu na veřejnosti epileptický záchvat. Informace poukazovala na video, na němž je vidět, jak při rozhovoru s novináři chvíli nepřirozeně cuká hlavou. Videonahrávka se objevila na internetu a odvysílaly ji také některé televize.

V červenci nicméně lékaři zveřejnili zprávu o jejím zdravotním stavu, podle níž je Clintonová ve skvělé kondici a je schopna vykonávat úřad hlavy státu.

Agentura Reuters v komentáři vyjádřila obavy o zdraví Clintonové. Podle ní výroky Donalda Trumpa o její chabé fyzické kondici už nelze smést ze stolu. Zesilují zároveň hlasy volající po tom, aby oba kandidáti zveřejnili detailní informace o svém zdravotním stavu. Trump podle nepotvrzené informace televize CNN zakázal členům svého volebního štábu, aby zdravotní potíže Clintonové jakkoli komentovali.