reklama

Řidiči a řidičky vysokozdvižných vozíků se na Letné utkají o titul nejlepšího "ještěrkáře"

Čtěte více: Praha | Letná | víkend | soutěž | závod
  • Na pražské Letné proběhne závod vysokozdvižných vozíků.
  • Toto klání se koná už podeváté.
  • Vítězové zamíří na světové finále do Německa.
Na pražské Letné se koná devátý ročník závodu ještěrek. - Ilustrační foto Na pražské Letné se koná devátý ročník závodu ještěrek. - Ilustrační foto Foto: pixabay.com

Že vysokozdvižné vozíky známé jako ještěrky patří jenom do skladu nebo na staveniště? Chyba – o víkendu se sjedou na pražskou Letnou, kde na jejich řidiče a řidičky čekají docela jiné úkoly, než je přeprava materiálu. Už podeváté se utkají o post nejlepšího českého ještěrkáře.

Neobvyklý závod Ještěrka Cup 2016 se koná v sobotu 3. září na letenské pláni. Disciplíny, které na téměř 170 startujících ještěrkářů a ještěrkářek čekají, prověří především jejich schopnost přesné a bezpečné manipulace s vysokozdvižným vozíkem, koncentraci i rychlost.

"Ještěrka Cup je součástí naší dlouhodobé podpory bezpečného provozu vysokozdvižných vozíků. Závod je ale současně zajímavá podívaná a každoročně je o akci velký zájem," uvádí Martin Petřík se společnosti Linde Material Handling Česká republika, která akci pořádá.

Soutěžit se bude na klasickém čelním vozíku i speciálním retraku, vozíku jezdícím stranou. Závodníci například povezou náklad určitého tvaru a tím se budou muset trefit do odpovídající konstrukce. "Řidiči postupně projedou dráhu dlouhou 16 metrů a poté pomocí vidlic vozíku vhodí míč do basketbalového koše umístěného do výšky 2,5 metru. Nejrychleji to minulý rok dokázal řidič v čase časem 30,54 sekund," popisuje Petřík.

Ti nejzručnější řidiči, kteří se umístí na medailových pozicích, zamíří na světové mistrovství Stapler Cup do německého Aschaffenburgu, kterým se organizátoři českého mistrovství také inspirovali. Tam budou jako tým soutěžit s nejlepšími ještěrkáři světa. Nejlépe se naši reprezentanti umístili v letech 2009 a 2010, kdy si odvezli stříbrné medaile.

Jesterka Cup 2015 09 05 225

bbp
Přeposlat
Diskuse
reklama

Unikátní volební model Univerzity Karlovy: Prezidentskou volbu vyhraje na 90 procent Zeman, nebo Drahoš

Vejce na českém trhu jsou kvůli obchodníkům a drůbežářům už dražší než v zemích, kde vypukl skandál s insekticidem

Čeští podnikatelé vydělávají na boomu bitcoinů. Sami si ale myslí, že se trh s kryptoměnou přehřívá

Levnější byty v Praze nebudou, říká ředitel Geosanu Beneš. Se svým týmem se chce zaměřit na energetickou náročnost budov

Praha bude hostit summit prestižní Singularity University. Do Česka se tak sjede vizionářská elita

reklama