reklama

Na Letné se bude jezdit maximálně třicítkou. Snížení rychlosti se rozšíří na celou Prahu 7

Čtěte více: Praha | Letná | doprava | rychlost
  • Pouze 30 kilometrů v hodině budou moci jezdit řidiči na území Prahy 7, rozhodla radnice.
  • Snížená rychlost, která má pomoci zlepšit bezpečnost v kritických místech, bude nejdříve zavedena v okolí Letné.
  • Postupně se rozšíří na celou Prahu 7, vyjmuty z ní budou hlavní komunikace jako ulice Korunovační, Milady Horákové nebo Veletržní.
Křižovatka ulic Korunovační, Milady Horákové a Veletržní. Křižovatka ulic Korunovační, Milady Horákové a Veletržní. Foto: HN - Libor Fojtík

Řidiči na území Prahy 7 budou muset zpomalit. Radnice se totiž rozhodla snížit nejvyšší povolenou rychlost na maximálně 30 kilometrů v hodině. Nejdříve se zóna objeví v okolí Letné, řekl v úterý místostarosta městské části Ondřej Mirovský (SZ/Trojkoalice).

Postupně bude snížená rychlost zavedena na celém území s výjimkou hlavních ulic, jako například Milady Horákové na Letné. Přesný termín zavedení zatím nebyl určen. Rychlost letos snížila také Praha 5 a v minulosti Praha 8.

"Po vzoru západních měst chceme snížit rychlost na tu, kterou se v oblasti většinou stejně jezdí, plus chceme zvýšit bezpečnost v kritických místech. Jsme přesvědčeni, že je to krok správným směrem," uvedl Mirovský.

V první fázi chce radnice zónu vytvořit v horních Holešovicích v okolí Letné. Do zóny by pak měla být zahrnuta převážná většina komunikací od ulice Bubenská směrem na Letnou. "Vyjmuty z ní budou hlavní komunikace, jako jsou ulice Veletržní, Milady Horákové a Korunovační," informoval Mirovský.

HNDomácí na Twitteru

Domácí rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Vedení městské části v současné době projekt připravuje a jedná například s Technickou správou komunikací (TSK) a dalšími odbornými organizacemi.

V září potom chce projekt představit veřejnosti k připomínkování.

"Pokud by se vše dařilo podle našich představ a nezaznamenáme velké množství připomínek, v první fázi by zóna mohla být zavedena ještě letos," řekl Mirovský.

Praha 7 kromě zavedení zón začala rovněž se zklidňováním křižovatky Bubenské a Heřmanovy ulice. Ubyl tady jízdní pruh, přibude pruh pro cyklisty a zároveň vzniknou nová parkovací stání. Rozšířeny mají být chodníky a zkrácen přechod přes Heřmanovu ulici.

Rychlost snížila minulý týden v souvislosti se zavedením parkovacích zón radnice Prahy 5. "Třicítkou" se tu jezdí ve vybraných lokalitách, mezi nimi třeba na Smíchově. Nejvyšší povolenou rychlost snížila před několika lety také radnice Prahy 8 v Karlíně.

ČTK, kac
Přeposlat
Diskuse
reklama

Concord byl citlivý a bylo nutné myslet napřed, říká jediný Čech, který jej pilotoval. K novým nadzvukovým projektům je skeptický

Firmy hýří optimismem. Lidé nejsou, zaměstnavatelé přesto chtějí nabírat jako nikdy v historii

Ve Velké Chuchli se začíná přepřahat. Rodina developera Radovana Vítka patrně ovládne firmu, která v Praze organizuje dostihy

Jsem eurofederalista, ale šéf německé SPD Schulz mě nepotěšil. Uškodil myšlence evropské federace jako nikdo jiný, řekl Zeman

V Rakousku explodoval plynový terminál, výbuch zabil jednoho člověka. Itálie se chystá na stav nouze, cena plynu stoupá

reklama