reklama

Kamil Švec: Etický kodex Michala Haška

Dnes jsou tomu dva měsíce, co Rada Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Michalem Haškem schválila kodex etiky, jenž deklaruje standardy chování, které kraj očekává od členů volených orgánů kraje, ředitelů příspěvkových organizací a dalších dotčených osob. Možná tehdy ani sám Hašek netušil, jaký bič na sebe plete.

Hned první bod etického kodexu je pro hejtmana, jenž je ztělesněním snah o puč v sociálnědemokratické straně a je ve voleném orgánu kraje, velmi problematický. Uvádí se v něm totiž, že osoby, jichž se dotýká, vykonávají svoji činnost vždy "ve veřejném zájmu a zdrží se jednání, které by ohrozilo důvěryhodnost Jihomoravského kraje". O tom, že Michal Hašek pod svojí důvěryhodností vykopal přímo štolu, dnes již není pochyb. Jen těžko lze věřit politickému předákovi, který se veřejně přiznává ke lži. Zřejmě pochopil - nebo k tomu byl donucen tíhou okolností -, že situace je neúnosná, a čtyři dny po své návštěvě prezidenta v Lánech přišel s omluvou. Nemusíme být ale ani příliš "protihaškovští", aby nás nenapadlo: bylo to tentokrát opravdu poprvé? Nebo podobné chování procházelo statutárnímu místopředsedovi ČSSD dlouho, jen si toho nikdo nevšiml?

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé.

Děkujeme za vaši přízeň.

Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá.
Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Předplatit

Kamil Švec
Přeposlat
Diskuse

Lídr ČSSD Zaorálek připustil, že by Česko mohlo brzy přijmout euro. Společného evropského ministra financí si ale představit nedokáže

Konec boomu hypoték? Poprvé za pět let jich po prázdninách ubylo, přesto může být letošek nadále rekordní

Volební deník Petra Honzejka, díl 17.: Jak Kalousek zavelel k útoku na ODS a piráty a proč se mu to může vymstít

Silný muž Číny a jeho sjezd: Komunistická strana zřejmě postaví Si Ťin­-pchinga vedle Marxe a Mao Ce-tunga

Sloupek Martina Malého: Volič mezi svobodou a jistotou

reklama