IHNED.cz
reklama

Že neměl únos Kříže nic společného s fotbalem? Obviněný Rus s Příbramí ano

4.5.2012 18:19,
Necelý rok po zmizení plzeňského fotbalového funkcionáře a podnikatele Miroslava Kříže přišla policie s návrhem obvinit Miroslava Rusa, jenž má napojení na fotbalovou Příbram. Podle dostupných informací způsobil bývalému místopředsedovi svazu svým činem smrt.

Čtěte více o: fotbal | Viktoria Plzeň | Kříž Miroslav | policie

Bývalý místopředseda Českomoravského fotbalového svazu Miroslav Kříž
Bývalý místopředseda Českomoravského fotbalového svazu Miroslav Kříž
foto: ČTK

Kvůli únosu bývalého místopředsedy Českomoravského fotbalového svazu Miroslava Kříže navrhla policie postavit před soud údajného člena pražského podsvětí Miroslava Rusa.

Mluvčí pražského městského státního zastupitelství Štěpánka Zenklová potvrdila agentuře ČTK, že kriminalisté případ uzavřeli a nyní spis studují žalobci.

Citaci z něj přinesl deník Insider. Stojí v ní, že Rus společně s dalšími pachateli, jejichž totožnost není ověřena, zbavili "Ing. M. K. osobní svobody, a vzhledem k velkému časovému odstupu od jeho zmizení tak způsobili tímto činem jeho smrt".

Přestože se policisté domnívají, že měl Rus komplice, zatím je obviněn pouze on. Byl údajně pouze vykonavatelem a zatímco zadavatelé únosu zůstávají neznámí, on sám čelí možnosti trestu vězení až na šestnáct let.

Server Aktuálně.cz dříve uvedl, že Rus je úzce napojen na viceprezidenta fotbalového klubu z Příbrami a jednoho z "vládců galerky" Vlastimila Spěváka. Rus, Spěvák, příbramský fotbalový boss Jaroslav Starka a další lidé v minulosti čelili obvinění z únosu otce uprchlého kontroverzního podnikatele Radovana Krejčíře Lamberta. Stíhání bylo letos pravomocně zastaveno.

Kříž, který dříve působil také ve statutárních orgánech fotbalové Viktorie Plzeň, zmizel loni 22. května. Jedním z posledních lidí, kteří jej viděli, byl podle všeho byl tehdejší majitel Baníku Ostrava Tomáš Petera. S Křížem se podle svých slov sešel ten den večer v pražské restauraci Chagall.

Kříž byl předloni v létě zvolen do výkonného výboru fotbalového svazu. Krátce nato na něj finanční úřad uvalil exekuci, Kříž ale dluhy ve výši pěti milionů korun uhradil a tehdejší předseda svazu Ivan Hašek mu vyslovil důvěru.

Zpět Zobrazit diskuzi
Odeslat komentář
Zbývá 1000 znaků
No tak to mají kucí fízláčtí fakt dobře vyfutrované.... (Humus Vulgaris)
Zbavili "Ing. M. K. osobní svobody, a vzhledem k velkému časovému...
A to je diveního (Beerdy)
Že na Příbram nechodí skoro nikdo z místních. A vy byste chodili...
Kecy a prdy (Lebrus)
Jaké pak že to krvavé peníze... Marilla jsou balírny, nikoli jatka:-)
Zobrazit diskusi
reklama