reklama

Leden bude mrazivý, sněhu si ale užijeme jen na horách

  • Minimum sněhových přeháněk zato hodně mrazivých dnů. Takový bude leden podle nejnovější dlouhodobé předpovědi meteorologů.

snih_slunce_hory__192x128_.jpgLeden stejně jako uplynulý prosinec nepřinese do Česka velkou sněhovou nadílku. Za sněhem budou muset Češi vyrážet na hory.

V první třetině měsíce měsíce bude sice mrazivý a většinu dnů bude sice teplota klesat pod bod mrazu, na sněhové přeháňky ale bude počasí skoupé. Noční teploty budou klesat k minus 12 stupňům, ojediněle až minus 16 stupňům Celsia.

V druhé dekádě nového roku se podle dlouhodobé předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu mírně oteplí, intenzivněji sněžit by pak mělo až v posledních deseti lednových dnech. Denní teploty ale současně stoupnou, což znamená, že případný sněhový příděl v nižších a středních polohách roztaje.

Měsíc jako celek by měl ale patřit k teplotně průměrným nebo mírně podprůměrným. Srážek bude v porovnání s dlouhodobým průměrem méně.

Sledujte

Nejteplejší dny prvního měsíce roku přijdou až v jeho závěru, v noci budou teploty klesat k minus jednomu až minus sedmi stupňům. Ve dne se budou pohybovat mezi minus dvěma až plus pěti stupni.

oL, ČTK
Přeposlat
Diskuse
reklama

Politici nebojují jen o poslanecké mandáty. Volby přinesou i mnohá vnitrostranická zemětřesení

Poslance si během prvního dne voleb vybraly více než dvě pětiny voličů. Zájem je vyšší než před čtyřmi lety

Liberální demokracie už lidem nestačí. Dvacet let se preferovala svoboda, teď se více mluví o rovnosti, říká historik Kopeček

Bitcoin poprvé překonal hranici šesti tisíc dolarů. Analytici věří, že se dostane i přes deset

Zbýšov volil před čtyřmi lety stejně jako Česko, jak bude volit nyní? Jestli dají hlasy Okamurovi, zklamou mě, říká starosta

reklama