reklama

Krkonošské i orlické sjezdovky jsou o Silvestru plné lyžařů

Sjezdové tratě ve východních Krkonoších a Orlických horách i v poslední den letošního roku zcela zaplnily tisíce lyžařů. Na některých lanovkách se čekací doby pohybovaly do 20 minut. Podmínky na sjezdovkách v noci na dnešek částečně vylepšilo asi pět centimetrů nového sněhu, zjistila ČTK u vlekařů. Horská služba nicméně lyžaře vyzývá k opatrnosti na mnohdy zledovatělém technickém sněhu.

"Ve Špindlerově Mlýně dnes lyžovalo kolem 8000 lidí. Fronty na sedačkové lanovce se pohybovaly do 15 až 20 minut," řekl ČTK ředitel špindlerovského Skiareálu Jiří Beran. Lyžování ve středisku dnes skončí v 16:00, večerní lyžování na Hromovce již nebude. Plný provoz i s večerním lyžováním začne opět na Nový rok od 08:30.

V Deštném v Orlických horách byl dnes zájem o lyžování o něco slabší než o víkendu a lyžovalo se téměř bez front. "Všechna zařízení máme v provozu. Podmínky mírně zlepšilo pět centimetrů nového sněhu," řekl šéf vleků v Deštném František Prouza. Víkendová dopravní kalamita, kdy lyžaři najíždějící do hor svými vozy na čas zcela zablokovali příjezdové cesty, se dnes neopakovala. "Turisté již na hory najeli a dopravní situace v Krkonoších je normální," řekl ČTK operační důstojník trutnovské policie.

Michal Kuthan, ČTK
Přeposlat
Diskuse
reklama

Z pražských sídlišť by se mohly stát vyloučené lokality. Vzor pro uzdravování panelových ghett ukazuje Nizozemsko

Šokuje mě, když vidím lidi pracující ve fabrikách za 16 tisíc. Pro mnohé se toho od socialismu moc nezměnilo, říká Zaorálek

Koruna je tam, kde byla před intervencemi. Posilování ale může zarazit úspěch Okamury a komunistů

Vlk z Wall Street míří do Česka. Dravý byznysmen bude v Praze radit podnikatelům, jak dosáhnout větších obratů

Větší rozdíl mezi mzdami mužů a žen je v rámci EU už jen v Estonsku, ukázala nová studie

reklama