reklama

Křetínský si chce vytrénovat odborníky pro své energetické impérium. Spolupracovat bude s Masarykovou univerzitou

  • Majitel Energetického a průmyslového holdingu(EPH) Daniel Křetínský plánuje otevřít vlastní univerzitní institut.
  • Institut energetických studií má být výsledkem spolupráce mezi EPH a brněnskou Masarykovou univerzitou.
  • Jeho absolventi by měli po studiu najít uplatnění především v Křetínského holdingu.
Daniel Křetínský Daniel Křetínský Foto: HN - Jan Rash

Miliardář a pátý nejbohatší Čech Daniel Křetínský, do jehož impéria spadají především elektrárny, teplárny a uhelné doly držené Energetickým a průmyslovým holdingem (EPH), otevře “vlastní” univerzitní institut. Svou vizi spolupráce mezi Právnickou fakultou Masarykovy univerzity a EPH představil ve středu v Brně.

Jeho cílem je vytvořit institut energetických studií, který bude produkovat vzdělané odborníky zaměřené na praktické fungování energetického trhu.

„Chceme dospět do situace, kdy studenti budou chápat, jak funguje energetika, jak probíhá technologicky, strategicky, a budou hlavně rozumět jeho ekonomické podstatě, tedy kdo v oblasti výroby uhlí vydělává a kdo nevydělává,“ uvedl Křetínský na půdě své alma mater.

EPH dodá institutu odborníky, zároveň bude také program financovat. Do budoucna Křetínský počítá, že absolventi najdou uplatnění právě v jeho impériu, bránit jim v práci pro jiné společnosti však nebude.

„Pokud se najdou studenti, kteří budou ochotni studiu věnovat čas, budou mít prakticky garantovanou velmi lukrativní pracovní nabídku. Budou ji mít samozřejmě od EPH, ale jsem přesvědčený, že o ně na pracovním trhu vypukne válka,“ popsal Křetínský.

Podle svých slov chce jít za hranice stávajících možností výuky, kde kvalitu výuky často limitují finance. „Chceme, aby pracovníci institutu dobře pracovali, takže je budeme i dobře platit,“ řekl Křetínský.

Počítá, že zaměstná asi tři analytické odborníky, kteří budou zpracovávat výzkumné studie. Obor bude otevřený pro pět až osm studentů, plánuje je vozit na stáže a workshopy především na zahraniční pracoviště, která jeho holding vlastní.

„Chceme získat několik z vás, kterým vysvětlíme, co se v energetice děje, a vysvětlíme vám to tak, abyste tomu skutečně rozuměli. Jsou to věci, které se nedají nikde přečíst. Dáme vám k dispozici ty nejlepší lidi od nás, kteří vám to budou vysvětlovat, ale potřebujeme, abyste byli ochotní opravdu tvrdě pracovat,“ vysvětlil Křetínský studentům.

Podle plánu by měla výuka na institutu začít už na podzim příštího roku. Výběr potenciálních zájemců z řad studentů bude probíhat dva až tři měsíce.

Miliardář a pátý nejbohatší Čech Daniel Křetínský otevře univerzitní institut
Miliardar_a_paty_nejbohatsi_Cech_Daniel_Kretinsky_otevre_univerzitni_institut.png
Markéta Řeháková
Přeposlat
Diskuse
reklama

Unikátní volební model Univerzity Karlovy: Prezidentskou volbu vyhraje na 90 procent Zeman, nebo Drahoš

Vejce na českém trhu jsou kvůli obchodníkům a drůbežářům už dražší než v zemích, kde vypukl skandál s insekticidem

Čeští podnikatelé vydělávají na boomu bitcoinů. Sami si ale myslí, že se trh s kryptoměnou přehřívá

Levnější byty v Praze nebudou, říká ředitel Geosanu Beneš. Se svým týmem se chce zaměřit na energetickou náročnost budov

Praha bude hostit summit prestižní Singularity University. Do Česka se tak sjede vizionářská elita

reklama