reklama

Účtenkovku hraje pět procent Čechů, zaregistrovali 11 milionů účtenek. Hlavní výhry oznámí ministerstvo v televizi ve středu

  • Soutěžících o výhru v účtenkové loterii je téměř půl milionu. Na ministerstvo financí se sešlo 11 milionů účtenek.
  • První čtyři vylosovaní obdrží buďto finanční, nebo věcné ceny ve výši dva miliony korun. Za první místo je jeden milion korun.
  • Podle ministra financí Pilného Účtenkovka svoje poslání úspěšně plní. Účtenky podle něj nekončí v koši a lidé o ně mají zájem.
Za první místo v Účtenkovce nabízí ministerstvo financí milion korun, za druhé auto Ford Focus Kombi. Za první místo v Účtenkovce nabízí ministerstvo financí milion korun, za druhé auto Ford Focus Kombi. Foto: Zbyněk Pecák

Do prvního losování účtenkové loterie k elektronické evidenci tržeb (EET) je zaregistrováno 478 000 hráčů (tedy zhruba 5,5 procenta Čechů starších osmnácti let) a 11,1 milionu účtenek. Středeční losování rozdělí přes 21 000 výher, informovalo v úterý ministerstvo financí. 

První výhra v loterii je milion korun, druhá automobil Ford Focus Kombi za zhruba 400 000 Kč, třetí 300 000 Kč, čtvrtá 200 000 Kč a pátá 100 000 korun. Dále budou moci lidé získat 20 výher po 20 000 korun, 1000 výher po jednom tisíci korun a 20 000 výher po stokoruně. V prvním slosování tak ministerstvo financí rozdělí vedle automobilu peněžité výhry 4,9 milionu korun.

Výherní listina bude zveřejněna ve středu v 19 hodin na internetových stránkách loterie. Výherní kódy pěti hlavních cen zveřejní MF ve vysílání televize Prima před hlavními večerními zprávami v 18:53.

Soutěžící, kteří účtenky zaregistrovali jednorázově bez přihlašování, dostanou informaci o výhře e-mailem nebo na telefonní číslo, které uvedli při zadání účtenky. Majitelé hráčského účtu naleznou informaci o výhře v záložce výhry.

MF upozornilo, že výplata výhry na účet bude v nejbližším výplatním termínu, osobní výplata v sídle Sazky bude možná následující pracovní den, tedy od čtvrtka 16. listopadu. Ovšem peněžité výhry nad 20 000 korun je možné vyplatit pouze bezhotovostně.

"Cíl Účtenkovky, aby se vystavování účtenek stalo v České republice samozřejmostí, se úspěšně naplňuje. Pohled na čísla hovoří jasně - účtenky nekončí v koši, lidé si je berou a obchodníci vystavují. To je základ úspěchu elektronické evidence tržeb," uvedl ministr financí Ivan Pilný (ANO).

Od 1. listopadu mohou soutěžící registrovat účtenky ze svých listopadových nákupů do slosování, které bude 15. prosince, a kde se bude znovu hrát o 21 025 výher včetně automobilu. O jeho značce a typu rozhodne probíhající výběrové řízení. Celkově je aktuálně do loterie zaregistrováno 508 000 hráčů.

Podrobné statistiky k prvnímu kolu účtenkové loterie zveřejní MF ve čtvrtek.

ČTK, fel
Přeposlat
Diskuse
reklama

Babiš dal ve sněmovně dohromady většinu s komunisty a SPD. Do vlády ale chce občanské demokraty

O post prezidenta se utkají Drahoš se Zemanem, Topolánka lidé nechtějí, ukázal nový průzkum

Nablýskané trable: Elon Musk představením nových elektrovozů jen zakrývá problémy Tesly

Mimochodem Davida Klimeše: Rok, kdy se demokraté rozhodli prohrát ve velkém stylu

Až 70 % Čechů platí za tarify podpultové ceny. Jak získat výhodnější podmínky, operátoři tají

reklama