reklama

Vodafone zvýšil o třetinu provozní zisk, příjmy světové dvojky mezi operátory ale klesly

Výsledky
  • Poskytovatel mobilních služeb Vodafone zvýšil očištěný hrubý provozní zisk o 13 procent na 7,4 miliardy eur, tedy na bezmála 190 miliard korun.
  • Příjmy firmy se ale snížily o čtyři procenta.
  • Společnost Vodafone, která působí i v Česku, je druhým největším mobilním operátorem na světě.
Pololetní výsledky druhého největšího mobilního operátora na světě analytiky překvapily. Pololetní výsledky druhého největšího mobilního operátora na světě analytiky překvapily. Foto: HN - Jakub Plíhal

Britský mobilní operátor Vodafone v pololetí zvýšil očištěný hrubý provozní zisk o 13 procent na 7,4 miliardy eur (189,2 miliardy korun). Výsledky překonaly očekávání, hlavně díky růstu poptávky po datech a širokopásmovém připojení v Evropě, uvedla v úterý firma. Ta současně zlepšila výhled růstu na celý letošní rok. Vodafone je druhým největším mobilním operátorem na světě, působí i v České republice.

Analytici podle agentury Reuters čekali hrubý provozní zisk jen 7,08 miliardy eur. Provozní zisk stoupl o 32 procent na dvě miliardy eur. Zisk z běžných operací vzrostl na 1,58 miliardy eur z 278 milionů eur v předchozím roce.

Příjmy se však snížily o čtyři procenta na 23,1 miliardy eur. Přispěl k tomu vývoj směnných kurzů a změny v podnikání v Nizozemsku. Příjmy ze služeb klesly o 5,6 procenta na 20,6 miliardy eur. Bez zahrnutí vlivu změn směnných kurzů se tržby ze služeb zvýšily o 1,7 procenta.

Společnost zlepšila celoroční výhled růstu očištěného hrubého provozního zisku bez zahrnutí akvizic a prodejů. Nyní čeká zvýšení o zhruba deset procent na 14,74 miliardy až 14,95 miliardy eur. Předchozí prognóza počítala s růstem o čtyř až osm procent.

ČTK, pur
Přeposlat
Diskuse
reklama

Babiš dal ve sněmovně dohromady většinu s komunisty a SPD. Do vlády ale chce občanské demokraty

O post prezidenta se utkají Drahoš se Zemanem, Topolánka lidé nechtějí, ukázal nový průzkum

Nablýskané trable: Elon Musk představením nových elektrovozů jen zakrývá problémy Tesly

Mimochodem Davida Klimeše: Rok, kdy se demokraté rozhodli prohrát ve velkém stylu

Až 70 % Čechů platí za tarify podpultové ceny. Jak získat výhodnější podmínky, operátoři tají

reklama