reklama

Czech Airlines Technics spustily pátou opravárenskou linku. Kapacity firmy se tak navýšily o čtvrtinu

  • Firma přijala na 80 nových techniků a dalších zaměstnanců.
  • V říjnu začala fungovat opravárenská linka na takzvanou těžkou údržbu letadel typu Boeing 737, A320 Family nebo pro vrtulová ATR.
  • Opravárenské kapacity společnosti, která spadá pod Český Aeroholding, se zvýšily o čtvrtinu.
Czech Airlines Technics navyšují kapacitu. Ilustrační foto. Czech Airlines Technics navyšují kapacitu. Ilustrační foto. Foto: HN - Matej Slávik

Letecké opravny Czech Airlines Technics (CSAT) rozšířily kapacity pro náročnější opravy letadel, a přijaly proto na 80 nových techniků a dalších zaměstnanců. Pátou opravárenskou linku specializovanou na takzvanou těžkou údržbu letadel typu Boeing 737, A320 Family nebo pro vrtulová ATR spustila firma v říjnu. Opravárenské kapacity společnosti, která spadá pod státní Český Aeroholding, se tím zvýšily o čtvrtinu. Společnost to ve středu uvedla v tiskové zprávě.

"Těžká údržba letadel tvoří již dnes přes 50 procent z celkových výnosů CSAT a podle současných odhadů bude o tyto údržbové práce v budoucnu ještě větší zájem," uvedl předseda představenstva Českého Aeroholdingu Václav Řehoř. Do této kategorie opravárenských prací spadají pravidelné kontroly technického stavu letadel, ale i výměny motorů, podvozků i přestavby interiérů kabiny letadla.

Celkem společnost zaměstnává 770 lidí, zaměstnance pro novou linku firma hledala od začátku roku. Zájem o nové pracovníky trvá i nyní, řekla dnes ČTK mluvčí aeroholdingu Kateřina Pavlíková. Na kolik vyšlo vybavení hangáru F na pražském ruzyňském letišti pro spuštění nové opravárenské linky, společnost neuvedla.

K rozšíření kapacit se firma rozhodla proto, že současné opravárenské možnosti leteckých techniků byly dlouhodobě vyprodané. Stávající zákazníci navíc rozšiřují flotily o nová letadla, navýšení kapacity je tak logickým krokem, aby se společnost mohla dále rozvíjet, dodal předseda představenstva Czech Airlines Technics Pavel Haleš.

Vloni společnost provedla přes 100 zakázek těžké údržby. Kromě těchto služeb poskytují tuzemští technici rovněž takzvanou lehkou údržbu, která spočívá v kontrolách a drobných opravách letadel, která létají na linkách do Česka. Mezi nejvýznamnější zákazníky CSAT patří České aerolinie, Finnair, Transavia Airlines, Germania, Travel Service, KLM Royal Dutch Airlines a NEOS.

 

ČTK
Přeposlat
Diskuse
reklama

Babiš dal ve sněmovně dohromady většinu s komunisty a SPD. Do vlády ale chce občanské demokraty

O post prezidenta se utkají Drahoš se Zemanem, Topolánka lidé nechtějí, ukázal nový průzkum

Nablýskané trable: Elon Musk představením nových elektrovozů jen zakrývá problémy Tesly

Mimochodem Davida Klimeše: Rok, kdy se demokraté rozhodli prohrát ve velkém stylu

Až 70 % Čechů platí za tarify podpultové ceny. Jak získat výhodnější podmínky, operátoři tají

reklama