reklama

Americké bance Citigroup vzrostl zisk o 7,6 procenta. Výsledkům pomohl prodej majetku i snížení nákladů

Výsledky
  • Čistý zisk Citigroup ve třetím čtvrtletí vzrostl meziročně na 4,13 miliardy dolarů.
  • Celkové příjmy banky vzrostly o přibližně dvě procenta na 18,17 miliardy dolarů.
  • Příjmy z obchodování s akciemi a dluhopisy klesly proti předchozímu roku o 11 procent.
Citigroup Citigroup Foto: Reuters

Americkému finančnímu ústavu Citigroup vzrostl ve třetím čtvrtletí čistý zisk meziročně o 7,6 procenta na 4,13 miliardy dolarů (90,2 miliardy korun). Čtvrtá největší banka ve Spojených státech podle objemu aktiv ve čtvrtek oznámila, že k příznivým výsledkům přispěl prodej majetku, snížení nákladů a nižší než očekávaný pokles příjmů z obchodování na finančních trzích.

Celkové příjmy banky vzrostly o přibližně dvě procenta na 18,17 miliardy dolarů. Výdaje činily 10,17 miliardy dolarů, což je o dvě procenta méně než loni.

Příjmy z obchodování s akciemi a dluhopisy klesly proti předchozímu roku o 11 procent. Finanční ředitel banky John Gerspach ale ještě tři týdny před koncem třetího kvartálu předpovídal propad o 15 procent. Velké americké banky nyní trápí stabilní pokles obchodní aktivity na trzích, protože loni aktivitu na trzích podpořila vyšší globální makroekonomická nejistota, zvláště kvůli brexitu a americkým prezidentským volbám.

Největší americká banka JPMorgan ve čtvrtek oznámila, že zvýšila ve třetím čtvrtletí čistý zisk meziročně o sedm procent na 6,73 miliardy dolarů (146,9 miliardy korun). Také ona ale ohlásila pokles příjmů z obchodování na finančních trzích o 27 procent.

ČTK, gal
Přeposlat
Diskuse
reklama

Chyby při sčítání hlasů dotlačily vnitro k lepší organizaci voleb. Lístky budou jednostranné, komisím se zvýší odměny

Na západě Spojených států vykolejil vlak, část soupravy se zřítila z mostu na dálnici. Zemřelo šest lidí, další desítky osob jsou zraněny

Jednodušší daně nebo větší důraz na Evropu. Babiš v programovém prohlášení vychází vstříc ostatním stranám a doufá v toleranci

Znečištění vzduchu v pražských tunelech mnohonásobně překračuje limity. Nejhůře je na tom Strahovský tunel

Tejc nejspíš zůstane v politice i po odchodu z ČSSD. Pelikán ho chce jako náměstka na ministerstvo spravedlnosti

reklama