reklama

Americké bance Citigroup vzrostl zisk o 7,6 procenta. Výsledkům pomohl prodej majetku i snížení nákladů

Výsledky
  • Čistý zisk Citigroup ve třetím čtvrtletí vzrostl meziročně na 4,13 miliardy dolarů.
  • Celkové příjmy banky vzrostly o přibližně dvě procenta na 18,17 miliardy dolarů.
  • Příjmy z obchodování s akciemi a dluhopisy klesly proti předchozímu roku o 11 procent.
Citigroup Citigroup Foto: Reuters

Americkému finančnímu ústavu Citigroup vzrostl ve třetím čtvrtletí čistý zisk meziročně o 7,6 procenta na 4,13 miliardy dolarů (90,2 miliardy korun). Čtvrtá největší banka ve Spojených státech podle objemu aktiv ve čtvrtek oznámila, že k příznivým výsledkům přispěl prodej majetku, snížení nákladů a nižší než očekávaný pokles příjmů z obchodování na finančních trzích.

Celkové příjmy banky vzrostly o přibližně dvě procenta na 18,17 miliardy dolarů. Výdaje činily 10,17 miliardy dolarů, což je o dvě procenta méně než loni.

Příjmy z obchodování s akciemi a dluhopisy klesly proti předchozímu roku o 11 procent. Finanční ředitel banky John Gerspach ale ještě tři týdny před koncem třetího kvartálu předpovídal propad o 15 procent. Velké americké banky nyní trápí stabilní pokles obchodní aktivity na trzích, protože loni aktivitu na trzích podpořila vyšší globální makroekonomická nejistota, zvláště kvůli brexitu a americkým prezidentským volbám.

Největší americká banka JPMorgan ve čtvrtek oznámila, že zvýšila ve třetím čtvrtletí čistý zisk meziročně o sedm procent na 6,73 miliardy dolarů (146,9 miliardy korun). Také ona ale ohlásila pokles příjmů z obchodování na finančních trzích o 27 procent.

ČTK, gal
Přeposlat
Diskuse
reklama

Politici nebojují jen o poslanecké mandáty. Volby přinesou i mnohá vnitrostranická zemětřesení

Poslance si během prvního dne voleb vybraly více než dvě pětiny voličů. Zájem je vyšší než před čtyřmi lety

Liberální demokracie už lidem nestačí. Dvacet let se preferovala svoboda, teď se více mluví o rovnosti, říká historik Kopeček

Bitcoin poprvé překonal hranici šesti tisíc dolarů. Analytici věří, že se dostane i přes deset

Zbýšov volil před čtyřmi lety stejně jako Česko, jak bude volit nyní? Jestli dají hlasy Okamurovi, zklamou mě, říká starosta

reklama