reklama

Vítkovice nemusí platit ČEZ stamiliony za neodebranou elektřinu. Nejvyšší soud odmítl dovolání, kauza končí

Čtěte více: Nejvyšší soud | ČEZ | energie
  • Nejvyšší soud odmítl dovolání firmy ČEZ, která podala žalobu na společnost Vítkovice.
  • ČEZ požadoval stamiliony za neodebranou elektrickou energii.
  • Společnost ČEZ Prodej peníze žádala jako náhradu škody za neodebranou energii. Vítkovice prý porušily smlouvu o dodávce elektřiny v roce 2011.
NS odmítl dovolání ČEZ Prodej ve sporu s Vítkovicemi o stamiliony NS odmítl dovolání ČEZ Prodej ve sporu s Vítkovicemi o stamiliony Foto: Jan Schejbal

Akciová společnost Vítkovice nemusí platit stamiliony korun za neodebranou elektrickou energii. Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání firmy ČEZ Prodej, která žalobu na Vítkovice podala. Ve sporu šlo bezmála o 386 milionů korun plus úroky, dohromady téměř půl miliardy korun. ČEZ rozhodnutí soudu nebude komentovat, řekl mluvčí firmy Roman Gazdík. Vítkovice výsledek vnímají jako ukončení dlouhého zbytečného sporu, uvedla jejich mluvčí.

Výsledek dovolacího řízení je patrný z justiční databáze a potvrdila jej Lucie Olšarová, mluvčí Krajského soudu v Ostravě, který spor řešil jako první instance. Nejvyšší soud zatím důvody svého rozhodnutí nepublikoval.

Společnost ČEZ Prodej peníze žádala jako náhradu škody za neodebranou energii. Vítkovice prý porušily smlouvu o dodávce elektřiny v roce 2011, když neodebraly elektřinu v celkovém objemu necelých 600 gigawatthodin, protože změnily dodavatele, což smlouva neumožňovala.

Vítkovice tehdy označily požadavky ČEZ za neoprávněné. Zdůvodňovaly to tím, že nakupují elektřinu přes operátora trhu a žádnou platnou smlouvu se společností ČEZ Prodej na dodávky v roce 2011 neuzavřely. Soudní spor se táhl pět let, justice se nakonec přiklonila na stranu Vítkovic.

"Rozhodnutí Nejvyššího soudu vnímáme jako ukončení zbytečného, dlouhého sporu. Výsledek jsme předpokládali," komentovala dnes rozhodnutí soudu mluvčí Vítkovic Eva Kijonková.

Vítkovice, a. s., zastřešují energetické, právní, logistické a další služby pro strojírenskou skupinu Vítkovice Machinery Group. ČEZ Prodej tvoří součást koncernu ČEZ.

ČTK, dap
Přeposlat
Diskuse
reklama

Nových bytů na prodej je v Praze nejméně od roku 2009. Poptávka je pořád vyšší, i když výstavba neklesá

Centrální banka vyslala bankám jasný signál: Nemusí být vždy dobře jako dnes, chystejte se i na horší časy

Znečištění vzduchu v pražských tunelech mnohonásobně překračuje limity. Nejhůře je na tom Strahovský tunel

O2 mění generálního ředitele. V čele společnosti stane Jindřich Fremuth, dosavadní šéf komerční divize

Druhého kola účtenkové loterie se zúčastnilo téměř půl milionu lidí. Nejaktivnější hráč zaregistroval přes tisíc účtenek

reklama