reklama

Nejbohatším Číňanem se stal šéf developerské firmy Evergrande. Hodnota jeho majetku je téměř bilion korun

Čtěte více: Čína | peníze | developer
  • Šéf společnosti Evergrande se stal nejbohatším člověkem v Číně.
  • Hodnota majetku Sü Ťia-jina dosahuje na 43 miliard dolarů.
  • Sü tak na vedoucí pozici v žebříčku vystřídal realitního magnáta Wang Ťien-lina, šéfa společnosti Dalian Wanda Group.
Nejbohatším Číňanem je šéf developerské firmy Evergrande Nejbohatším Číňanem je šéf developerské firmy Evergrande Foto: Reuters

V čele nejnovějšího žebříčku nejbohatších lidí v Číně, který každoročně sestavuje server Hurun Report, stanul šéf developerské společnosti Evergrande Sü Ťia-jin. Hodnota jeho majetku se odhaduje na 43 miliard dolarů (937 miliard korun). Proti loňskému roku se zvýšila zhruba o 30 miliard dolarů, hlavně díky prudkému růstu ceny akcií firmy Evergrande.

Sü tak na vedoucí pozici v žebříčku vystřídal realitního magnáta Wang Ťien-lina, šéfa společnosti Dalian Wanda Group. Ten klesl až na pátou příčku, hodnota jeho majetku se snížila o více než čtvrtinu na 23 miliard dolarů. Akcie společnosti Dalian letos výrazně oslabily, protože firma se kvůli vysokému zadlužení stala terčem pozornosti čínských regulačních úřadů a přikročila k prodeji velké části aktivit v oblasti hotelů a zábavních parků.

Na druhou příčku se letos dostal zakladatel internetové společnosti Tencent Pony Ma, jehož jmění vzrostlo o více než polovinu na 37 miliard dolarů. Třetí místo obsadil šéf a zakladatel internetového obchodu Alibaba Jack Ma s majetkem za 30 miliard dolarů.

Žebříček zahrnuje 2000 nejbohatších lidí v Číně. Celková hodnota majetku osob zařazených do žebříčku se meziročně zvýšila o 12,5 procenta na 2,6 bilionu dolarů (56,7 bilionu korun), uvedla agentura Reuters.

ČTK, dap
Přeposlat
Diskuse
reklama

Nových bytů na prodej je v Praze nejméně od roku 2009. Poptávka je pořád vyšší, i když výstavba neklesá

Centrální banka vyslala bankám jasný signál: Nemusí být vždy dobře jako dnes, chystejte se i na horší časy

Znečištění vzduchu v pražských tunelech mnohonásobně překračuje limity. Nejhůře je na tom Strahovský tunel

O2 mění generálního ředitele. V čele společnosti stane Jindřich Fremuth, dosavadní šéf komerční divize

Druhého kola účtenkové loterie se zúčastnilo téměř půl milionu lidí. Nejaktivnější hráč zaregistroval přes tisíc účtenek

reklama