reklama

Klienti mohou za výpadek služeb požadovat po UniCredit Bank náhradu škody, říká právník

  • Čtvrtou největší banku v Česku již třetím dnem trápil výpadek služeb. Klienti nemohli provádět on-line operace na účtech, večer banka oznámila, že internetové bankovnictví již funguje.
  • Podle právníků se mají klienti s reklamacemi a případnými žádostmi o náhradu škody obracet na banku. Pokud u ní neuspějí, mohou se spotřebitelé domáhat práv u finančního arbitra, firmy pak u soudu.
  • Spotřebitelé by mohli být odškodněni například za pozdní zúčtování zadaných platebních příkazů či za samotnou nefunkčnost internetového bankovnictví.
jarvis_59de38c8498e27ac0ac69d82.jpeg Klienti UniCredit Bank ani ve středu nemohli provádět on-line operace na účtech, večer banka oznámila, že internetové bankovnictví již funguje. Foto: HN - Lukáš Bíba

Výpadek služeb v UniCredit Bank, jedné z největších tuzemských finančních institucí, trval ve středu již třetím dnem. Podstatná část klientů, individuálních i firemních, se tak nemohla dostat ke svým účtům přes on-line banking a nefungovala ani mobilní aplikace − takzvaný smart banking.

Nešlo přes on-line rozhraní zadávat platební příkazy či zkontrolovat, jaké platby přišly a odešly. Nebyly dostupné ani informace o kreditních kartách i poskytnutých úvěrech. V případě, že se klient na svůj účet přes on-line přece jen dostal, často viděl chybné zůstatky.

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé.

Děkujeme za vaši přízeň.

Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá.
Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Předplatit

Jaroslav Krejčí, Iva Špačková
Přeposlat
Diskuse

Nových bytů na prodej je v Praze nejméně od roku 2009. Poptávka je pořád vyšší, i když výstavba neklesá

Centrální banka vyslala bankám jasný signál: Nemusí být vždy dobře jako dnes, chystejte se i na horší časy

Znečištění vzduchu v pražských tunelech mnohonásobně překračuje limity. Nejhůře je na tom Strahovský tunel

O2 mění generálního ředitele. V čele společnosti stane Jindřich Fremuth, dosavadní šéf komerční divize

Druhého kola účtenkové loterie se zúčastnilo téměř půl milionu lidí. Nejaktivnější hráč zaregistroval přes tisíc účtenek

reklama