reklama

Spoluzakladatel Uberu Kalanick do správní rady jmenoval dva nové ředitele. Vyostřuje se tím boj o kontrolu nad vedením

Čtěte více: Uber | taxi | jmenování
  • Správní rada Uber Technologies má dva nové ředitele.
  • Spoluzakladatel společnosti Travis Kalanick do funkce jmenoval bývalou šéfku výrobce kopírek a tiskáren Xerox Ursulu Burnsovou a bývalého šéfa banky Merrill Lynch Johna Thaina.
  • Krokem se možná snaží zabránit tomu, aby nový generální ředitel Dara Khosrowshahi získal větší kontrolu nad vedením podniku.
Spoluzakladatel alternativní taxislužby Uber Travis Kalanick je stále jedním z největších akcionářů. Spoluzakladatel alternativní taxislužby Uber Travis Kalanick je stále jedním z největších akcionářů. Foto: Reuters

Spoluzakladatel alternativní taxislužby Uber Technologies Travis Kalanick překvapivě jmenoval do správní rady podniku dva nové ředitele. Kalanick byl v červnu donucen odejít z funkce generálního ředitele a jeho nynější krok vyostřuje boj o kontrolu nad vedením firmy.

Kalanick, který je stále jedním z největších akcionářů, jmenoval do správní rady bývalou šéfku výrobce kopírek a tiskáren Xerox Ursulu Burnsovou a bývalého šéfa banky Merrill Lynch Johna Thaina. Svůj krok přitom nekonzultoval s ostatními členy rady.

Podle zdroje agentury Reuters se Kalanick tímto krokem snaží zabránit tomu, aby nový generální ředitel Dara Khosrowshahi získal větší kontrolu nad vedením podniku.

Správní rada Uberu měla před jmenováním dvou nových ředitelů devět členů. Khosrowshahi podle zdroje nastínil radě plán, který by mu zajistil kontrolu nad pěti křesly, včetně jeho vlastního.

Kalanick uvedl, že ke jmenování přikročil "ve světle nedávného návrhu na dramatickou restrukturalizaci rady". Právo jmenovat dva nové ředitele získal v loňském roce, využil ho ale teprve nyní.

Kalanick byl nucen odejít z čela Uberu v důsledku několika firemních skandálů, včetně obvinění ze sexuálního obtěžování v podniku či videozáznamu Kalanickovy hádky s jedním z řidičů, který si stěžoval na pokles sazeb.

ČTK, bbb
Přeposlat
Diskuse
reklama

Spojuje průzkumy a sázkařské kurzy. ČSSD slábne, stoupá SPD a piráti. Babiš asi nesestaví vládu sám, říká

Banky ve třetím čtvrtletí zpřísnily podmínky úvěrů na bydlení, i tak ve zbytku roku čekají zvýšení poptávky

Nastala nová éra astronomie. Vědci poprvé pozorovali zdroj gravitačních vln v místě, kde splynuly neutronové hvězdy

Česká měna je už téměř na úrovni jako před intervencemi. Na konci příštího roku může euro stát 25 korun, odhadují analytici

Narcos a další seriály Netflixu přilákaly za čtvrt roku 5 milionů uživatelů. Tržby vzrostly meziročně o třetinu

reklama