reklama

Vítkova CPI uspěla s první nabídkou euroobligací. Z Londýna si odnese 15 miliard korun, více než původně plánovala

  • CPI Property Group, ve které vlastní podnikatel Radovan Vítek 90 procent akcií, uspěla v Londýně s nabídkou dluhopisů.
  • Ze strany zahraničních investorů byl o firmu s českými kořeny obrovský zájem. CPI v Londýně upsala bondy za 600 milionů eur se splatností v říjnu 2024. Původní předpoklad počítal s cennými papíry v hodnotě 500 milionů eur.
  • Díky vysoké poptávce se Vítkově skupině podařilo získat nízký úrok 2,125 procenta. Peníze použije převážně na refinancování starých závazků a investice do stávajícího portfolia.
jarvis_59c016b9498e2987dfddd51b.jpeg Radovan Vítek, vlastník CPI. Foto: Profimedia

Investoři z celého světa se rozhodli vsadit na českou ekonomiku. Konkrétně na realitní skupinu CPI Property Group většinového vlastníka Radovana Vítka. Ta před několika dny oznámila svůj záměr nabídnout zahraničním investorům až 1,25 miliardy v dluhopisech. V první fázi přitom plánovala prodat cenné papíry v hodnotě 500 milionů eur. Zájem investorů byl však během nabídky cenných papírů, která proběhla ve středu 27. září v Londýně, natolik vysoký, že firma nakonec upsala bondy za 600 milionů eur (v přepočtu zhruba 15 miliard korun) se splatností v říjnu 2024. Obrovský zájem investorů z celého světa navíc lucemburské firmě s českými kořeny pomohl srazit úrokovou sazbu na 2,125 procenta.

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé.

Děkujeme za vaši přízeň.

Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá.
Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Předplatit

Adam Váchal, Leoš Rousek
Přeposlat
Diskuse

Rusko zasahuje do záležitostí cizích států, Čína krade duševní vlastnictví. Trump představil novou bezpečnostní strategii USA

Chyby při sčítání hlasů dotlačily vnitro k lepší organizaci voleb. Lístky budou jednostranné, komisím se zvýší odměny

Jednodušší daně nebo větší důraz na Evropu. Babiš v programovém prohlášení vychází vstříc ostatním stranám a doufá v toleranci

Znečištění vzduchu v pražských tunelech mnohonásobně překračuje limity. Nejhůře je na tom Strahovský tunel

Tejc nejspíš zůstane v politice i po odchodu z ČSSD. Pelikán ho chce jako náměstka na ministerstvo spravedlnosti

reklama